استفاده از ظرفیت بانوان در طرح تحول اجتماعی

 استفاده از ظرفیت بانوان در طرح تحول اجتماعی
بنیاد هدایت
0
۰۹ آذر ۱۳۹۹

ظرفیت بانوان در جهت تمدن‌سازی اسلامی و جامعه بسیار بالا است

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، معصومه سهرابی، مدیر دفتر بانوان بنیاد هدایت با اشاره به ظرفیت‌های بانوان در تحولات اجتماع گفت: ظرفیت بانوان در جهت تمدن‌سازی اسلامی و جامعه بسیار بالا است و زنان می‌توانند در ایجاد تحولات اجتماعی نقش پیشتاز داشته باشند.

 

مخاطب زن در جامعه ما مورد غفلت قرار گرفته است

 

وی در ادامه افزود: از یک سو نسبت به مخاطب زن در جامعه ما غفلت صورت گرفته است و از سوی دیگر دشمنان در حوزه جنگ نرم از زنان به عنوان رهبران خرد اجتماعی استفاده می‌کنند تا بتوانند تحولات اجتماعی جامعه ایران را به نفع خوشان رقم بزنند.

 

راه‌اندازی دفتر بانوان باهدف استفاده از ظرفیت آنها در تمدن‌سازی جامعه اسلامی

 

خانم سهرابی اظهار داشت: دفتر بانوان بنیاد هدایت با هدف نگاشت زنانه در طراحی ها و برنامه‌‌ریزی‌های بنیاد و ارتقاء توانمندی‌های امام جهت استفاده از ظرفیت بانوان در تمدن‌سازی جامعه اسلامی راه‌اندازی شده است.

 

حل بسیاری از بحران‌های جامعه از طریق زنان مطمئن‌تر، سهل‌تر و کم‌هزینه‌تر است

 

وی ابراز داشت: زنان در تقویت رابطه امت و امام می‌توانند نقش کلیدی داشته باشند چرا که علاوه بر اینکه خود نیمی از جامعه هستند به دلیل نقش‌ها و ویژگی‌های خاص زنان بر مردان جامعه هم تأثیرگذارند و حل بسیاری از بحران‌های جامعه نظیر جمعیت، آسیب‌های اجتماعی و حتی اقتصاد مقاومتی از طریق زنان مطمئن تر، سهل‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

 

مدیر دفتر بانوان بنیاد هدایت در پایان گفت: الگوسازی،‌ توانمند‌سازی،‌ ایجاد انگیزه و برگزاری کارگاه‌های آموزشی بخشی از فعالیت‌های این دفتر در راستای آشنایی و به کارگیری  ظرفیت‌های بانوان در طرح تحول اجتماعی است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!