حجت الاسلام میرمحمدیان:

باید امام مردم بود نه کارمند دولت

باید امام مردم بود نه کارمند دولت
مجتبی عظیمی
0
۰۹ آبان ۱۴۰۰

مدیرعامل بنیاد هدایت با تأکید بر اینکه روحانیت شیعه وابستگی به مردم دانست نه حاکمیت، گفت: باید امام مردم بود نه کارمند دولت و اگر غیر آن باشد، فاتحه روحانیت خوانده می‌شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام ناصر میرمحمدیان ظهر یکشنبه در نشست هم اندیشی طرح تحول اجتماعی مازندران در جوار مزار علامه ذوالفنون با بیان اینکه باید با مدل امامت مردم را پای کاری بیاوریم، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، روز غدیر فقط روز جانشینی یک فرد نیست بلکه روز رونمایی از مدل حکمرانی دینی در اسلام است.

وی ادامه داد: مدل حکمرانی دینی مبتنی بر امامت است و مقام معظم رهبری بر شبکه امت و امامت تاکید کردند، یعنی اینکه حرف امام جامعه باید در جامعه تسری یابد.

وی امام مردم را باید با ایثارگری و دلسوزی و صبر پای کار بیاورد، افزود: شبکه امامت مردم را پای کار خواهد آورد و باید امامان محله به تقید به اخلاق پیامبری، مردم را پای بیاورند.

حجت الاسلام میرمحمدیان اصل هنر روحانیت شیعه وابستگی به مردم دانست نه حاکمیت و افزود: روحانی کارمند دولت نیست و باید امام مردم بود نه کارمند دولت و اگر غیر آن باشد، فاتحه روحانیت خوانده می‌شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت گفت: مدل امامت با مدل کارمند دولت شدن فرق می‌کند، اگر ساختار امامت شیعه را از دست دهیم و شبکه امامت را روز به روز وابسته کنیم، از جامعه دینی فاصله خواهیم گرفت.

در دیگر رسانه ها:
خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!