حجت الاسلام میرمحمدیان:

جلسات شبکه امامت باید نقطه آغاز تحولات بزرگ در جامعه باشد

جلسات شبکه امامت باید نقطه آغاز تحولات بزرگ در جامعه باشد
مجتبی عظیمی
0
۰۵ تیر ۱۴۰۰

مدیرعامل بنیاد هدایت گفت: نشست دست اندر کاران شبکه امامت نباید خرج مسائل کم ارزش شود، بلکه باید نقطه آغازین برای تحولات بزرگ در جامعه باشد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، نشست تخصصی هم اندیشی تبلیغ گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت تبیین امامت و جایگاه آن در جامعه پردازی با حضور حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در جمع مسئولان شبکه امامت خراسان شمالی و برخی از صاحب نظران برگزار شد.
حجت الاسلام میرمحمدیان در این نشست با اشاره به فرازهایی از دعای عهد گفت: همه ما به ظهور اعتقاد داریم و از سوی دیگر به آنچه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم ذیل عنوان های خودسازی، جامعه پردازی و تمدن اسلامی آورده اند باور داریم.
مدیرعامل بنیاد هدایت ادامه داد: ما معنای خودسازی را می دانیم، اما نکته مهم اینجا است که باید بدانیم جامعه پردازی به چه معنا است؛ چه اتفاقی باید بیفتد که این امر محقق شود؛ تمدن سازی چیست و چه کسی مدعی راه اندازی تمدن اسلامی است؟ بی شک این تحقق تمدن اسلامی وظیفه حوزه و روحانیت است.
تمدن اسلامی فراتر از تحقق رساله عملیه است
وی افزود: برخی تمدن اسلامی را در تحقق رساله عملیه می دانند، یا آن را خودشکوفایی، تحقق معنویت و پیاده سازی سبک زندگی اسلامی معنا می کنند اما در حقیقت تمدن سازی فراتر از این ها است و نباید با این مقوله به شکل شعاری برخورد کنیم.
حجت الاسلام میرمحمدیان برگزاری گعده های صمیمانه را ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: این جلسات و گعده ها نباید خرج امور کوچک و کم ارزش شود، بلکه باید نقطه ایجاد تحولات در جامعه به دست نخبگان باشند؛ کسانی که قرار است چنین تحولاتی را رقم بزنند باید واقعیت های جامعه را بشناسند.
مدیرعامل بنیاد هدایت اضافه کرد: ما باید بدانیم که در یک تمدن اسلامی، نظام سلامت به چه شکل باید باشد؛ امنیت آن چه خصوصیاتی باید داشته باشد و نظام اقتصادی، خانواده و آموزش آن از چه ویژگی هایی برخوردار باشد.
وی مهمترین بخش تحقق تمدن اسلامی بر طبق بیانیه گام دوم را ارتقاء حکمرانی دانست و افزود: در این بخش دولایه داریم لایه اول مردم و دومی دولت است؛ رهبر معظم انقلاب در این بین، لایه های میانی را طراحی کرده اند که مردم و حکومت را به هم متصل می کند و این ها کمک می کنند حکمرانی ارتقاء یابد؛ این لایه همان هایی هستند که در مقاطع مختلف به تعبیر رهبر معظم انقلاب آتش به اختیار عمل می کنند و رهبری این لایه باید با روحانیت باشد.
گفتنی است، در این جلسه که به صورت گعده و گفت و گوی طرفینی برگزار شد، حضار به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

دیگر رسانه ها

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!