حضور ۱۰۰ روحانی جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت

حضور ۱۰۰ روحانی جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان سی‌سخت
بنیاد هدایت
0
۱۱ اسفند ۱۳۹۹

راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد هدایت گفت: بعد از وقوع زلزله در سی‌سخت، امامان محله استان به همراه طلاب داوطلب برای کمک‌رسانی راهی مناطق زلزله‌زده شدند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ طلبه بومی و غیربومی در منطقه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام سیدهاشم موسوی‌نیا مدیرتبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد و راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد هدایت اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله در سی‌سخت، امامان محله استان به همراه طلاب داوطلب برای کمک‌رسانی راهی مناطق زلزله‌زده شدند و هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ طلبه بومی و غیربومی در منطقه مشغول فعالیت هستند.

راه‌اندازی ۴ موکب فرهنگی و خدماتی توسط طلاب
وی با اشاره به اینکه این طلاب، ۴ موکب فرهنگی و خدمت‌رسانی راه اندازی کرده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر خدماتی همچون تخلیه منازل، جابه‌جایی وسایل باقیمانده در منازل و انتقال به چادرها و انجام امور فرهنگی و تبلیغی در میان جمع‌های مردمی از سوی طلاب انجام می‌شود.

طبخ روزانه ۳ هزار پرس غذا گرم
موسوی‌نیا افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۰ امام محله در منطقه حضور پیدا کرده‌اند که علاوه بر انجام فعالیت‌های خدماتی و فرهنگی، آشپزخانه‌های متعددی نیز ایجاد کرده‌اند و در مجموع روزانه ۳ هزار پرس غذا گرم طبخ و میان خانواده‌های زلزله‌زده توزیع می‌کنند.

ضروری‌ترین نیاز زلزله‌زدگان
راهیار استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بر اثر این زلزله خانه‌های بیش از ۸۰ درصد مردم تخریب شده است و باتوجه به پس‌لرزه‌ها مردم در چادر زندگی می‌کنند، گفت: باتوجه به برودت هوا مردم چه آن‌هایی که در چادر هستند و چه افرادی که سرپناهی ندارند، با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و ضروری‌ترین نیاز برای آنها بازسازی منازل و فراهم کردن کانکس برای آنان است.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!