حجت الاسلام عزت زمانی:

شبکه راهیاری ظرفیت‌های مردمی را پای کار حل مسائل انقلاب می‌آورد

شبکه راهیاری ظرفیت‌های مردمی را پای کار حل مسائل انقلاب می‌آورد
حسین فلاح
0
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تأکید بر اهمیت کار شبکه راهیاری گفت: با راه اندازی این که می‌خواهیم به معنای واقعی ظرفیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی مردم، پای حل مسائل انقلاب بیاید.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم اختتامیه نخستین دوره نشست ملی «کوثر هدایت» که در دارالقرآن حرم رضوی برگزار شد، حضور در محضر امام مهربانی ها را گره گشای مشکلات و دشواری‌های مسیر مقابله با دشمنان دانست و گفت: هر زمانی که در کارهای بزرگ و قدم‌های مؤثر با گره‌هایی مواجه شدیم حضور در محضر علی بن موسی الرضا(ع) و با نظر کرامت ایشان کار رونق گرفته و گره‌های آن گشوده شده است.

وی حفظ استحکام و ثبات قدم در این مسیر را از محضر امام رئوف خواستار شد و بیان داشت: اگر در طول تاریخ، اهل بیت(ع) قدم‌های بزرگ و تاریخ سازی را با حضور خانواده و مجاهدت خانوادگی به منصه ظهور رساندند ما نیز با باور و اعتقاد خود، امروز در محضر شما و به دعای مادرتان با همه سرمایه های خود در صحنه حاضر شده‌ایم.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در کنار همسر و فرزند خود در محضر آقا عهد مشترکی برای استحکام و انسجام و اجتماع قلوب در این مسیر خواهیم بست و این حضور را هم نه صرفا حضور جمعی برای زیارت بلکه این جمع ارزشمند با باور به جایگاه و نقش آفرینی و مجاهدت جمعی، در این محفل گرد هم آمده‌اند.

حجت الاسلام عزت زمانی با اشاره به حضور مؤثر و فعال بانوان که با تأسی از حضرت زهرا، مجاهدت خود را از درون خانه خود تا محیط پیرامونی جهت رساندن حرف حق و تبیین اسلام ناب و به بار نشستن گفتمان امام جامعه آغاز کرده اند، گفت: عقیده ما بر این است که پیوندهای خانوادگی ما مبتنی بر همین حرکت شکل گرفته و ان شاءالله این حضور مؤثر و مبارک و این همت ها که تاکنون پراکنده و کم اثر در عرصه های مختلف بوده است به واسطه این همت جمعی کنار هم قرار گیرد و به تحقق ولایت عظمی منتهی شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر بخواهید در عرصه اجتماعی در زمانی که دشمن با تمام ظرفیت و سرمایه به میدان آمده و تمام قد در مقابل اسلام صف کشیده مقابله کنید، لشکر حق باید با عفت بانوان و سرمایه عطوفت و محبت آنان که می‌تواند در درون خانواده و در محیط اجتماع سالم نقش خودش را به خوبی ایفا کند به مجاهدت و مبارزه بپردازد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: حرف ما این نیست همه به یک اندازه در این میدان نقش آفرینی کنند، بلکه هرکس به هر میزان که می تواند با اخلاص و عفت نقش انقلابی خود را ایفا کند، او مؤثر در این حرکت عظیم خواهد بود.

حجت الاسلام عزت زمانی مادران شهدا را جلوه عظیم این حرکت دانست و تصریح کرد: آنان با تربیت انقلابی فرزندان‌شان، تمام دارایی خود را برای دین خدا فدا کردند و این اوج عطوفت مادرانه است که در راه اسلام هزینه شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف شبکه راهیاری بیان داشت: در راه اندازی شبکه راهیاری قصد ما بر این است به معنای واقعی ظرفیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی مردم، پای حل مسائل انقلاب بیاید.

معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: این مسیر ممکن است فراز و نشیب‌هایی داشته باشه اما این دشواری ها نباید ما را از این همت والا و حرکت عظیم باز دارد و ان شاءالله پایان این مسیر برای ما حتم به شهادت در راه خدا باشد.

حجت الاسلام عزت زمانی در پایان سخنان خود به مناسبت روز مادر و با عرض تبریک این روز به مادران فعال و مجاهد حاضر در جلسه و با اشاره به اهمیت مسئله جمعیت بر فرزند آوری و توجه به رشد جمعیت تأکید کرد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!