با هدف تبیین مباحث مربوط به راهیاری برگزار شد؛

نخستین گردهمایی راهیاران شهرستانی شبکه شریکه الامام در استان مرکزی

نخستین گردهمایی راهیاران شهرستانی شبکه شریکه الامام در استان مرکزی
مجتبی عظیمی
0
۰۴ دی ۱۴۰۰

اولین گردهمایی راهیاران شهرستانی استان مرکزی با هدف تبیین مباحث مربوط به راهیاری برگزار شد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، دوره تبیین و توجیه راهیاران شهرستانی استان مرکزی در مرکز این استان و با حضور حجت الاسلام میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت، مریم زادقاسمی عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت و حجت الاسلام جعفری راهیار منطقه‌ای بنیاد هدایت با میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار شد.

در بخش اول این برنامه حجت الاسلام میرمحمدیان در جمع مشترک آقایان و بانوان به اهمیت دو موضوع امامت و مسجد پرداخت و به تأثیر نقش شریکه الامام در نهاد امامت و نقش همسران راهیاران شهرستانی در پیشبرد کارها اشاره نمود و از افراد حاضر در جلسه رسما دعوت به همکاری کرد.
سپس مریم زادقاسمی در جلسه‌ای ویژه بانوان راهیار، به تبیین طرح شریکه الامام، ضرورت توانمند سازی آن‌ها و تبیین وظایف راهیاران شهرستانی پرداخت و راهیاران شهرستانی را نزدیکترین لایه به مخاطب اصلی دانست و به ساختار راهیاری و گام‌های تعریف شده برای آن اشاره نمود.
زادقاسمی همچنین به علت انتخاب همسران مدیران شهرستانی به عنوان راهیار طرح شریکه الامام اشاره کرد و این روش را بهترین شیوه برای خارج کردن کار از حالت سازمانی و تبدیل آن به رابطه‌ای دوستانه صمیمانه خواند و آن را در انتقال بهتر مفاهیم به افراد بسیار مؤثر دانست.


سپس خانم عنایتی راهیار شهرستان کمیجان به اتفاق خانم عابدی راهیار شبکه شریکه الامام استان مرکزی و خانم زادقاسمی عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت در جمع بانوان شریکه الامام این شهرستان (به عنوان یکی از مناطق هدف بنیاد علوی در این استان) حاضر شدند و علاوه بر معارفه و آشنایی افراد با طرح، گعده صمیمانه‌ای برای بانوان شریکه الامام برگزار شد و تعدادی از تجربه‌های موفق به ارائه گزارش کار خود جهت انگیزه سازی برای سایرین پرداختند.

زهره عابدی راهیار شبکه شریکه الامام استان مرکزی، ضمن تقدیر از حضور ارزشمند مدیرعامل بنیاد هدایت و همسر ایشان در این دوره گفت: تا قبل از برگزاری این دوره با انجام سرکشی‌های حضوری از تک تک راهیاران شهرستانی، موفق به فعال نمودن آن‌ها شده بودیم؛ اما این اولین گردهمایی راهیاران شهرستانی استان مرکزی برای تبیین وظایف راهیاری بوده است.
عابدی همچنین از دریافت بازخوردهای مثبت از این دوره خبر داد و اظهار داشت: بیان مباحث مربوط به راهیاری و توجیه راهیاران شهرستانی توسط حجت الاسلام میرمحمدیان و خانم زادقاسمی در تبیین بهتر طرح و افزایش انگیزه راهیاران جهت ادامه کار بسیار مؤثر بوده است.

گفتنی است از ۱۲ راهیار شهرستانی استان مرکزی، ۱۱ راهیار به همراه همسرانشان در این برنامه حضور داشتند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!