مدیرعامل بنیاد هدایت:

چهار هزار روحانی مستقر در سطح کشور فعالیت دارند

چهار هزار روحانی مستقر در سطح کشور فعالیت دارند
مجتبی عظیمی
0
۲۷ مرداد ۱۴۰۰
مدیرعامل بنیاد هدایت در بوشهر از استقرار ۲.۵ درصد روحانیون مستقر کشور در این استان خبر داد و گفت: چهار هزار روحانی مستقر در سطح کشور فعال هستند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان ظهر چهارشنبه در جمع رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: با توجه به استقرار چهار هزار روحانی مستقر در سطح کشور و استقرار حدود ۱۰۰ روحانی مستقر در استان بوشهر، حدود ۲.۴ درصد از کل روحانیون مستقر کشور در استان بوشهر استقرار دارند.
مدیرعامل بنیاد هدایت بیان داشت: در حوزه امامت استان بوشهر متناسب با جمعیت و به نسبت متوسط کشوری استاندارد خوبی در کشور دارد، اما به نسبت ظرفیت استان و اقبالی که در استان از استقرار روحانیون به عمل می‌آید نیاز هست که ظرفیت‌هایش افزایش پیدا کند.
وی افزود: این میزان استقرار روحانی مستقر به عنوان امام محله در استان بوشهر، درصد خوبی است به این دلیل که استان بوشهر حدود یک درصد جمعیت کشور را در خود جا داده در صورتی که ۲.۵ درصد از ظرفیت روحانیون مستقر در کشور را به خود اختصاص داده است.
حجت‌الاسلام میرمحمدیان استان بوشهر با اشاره به شرایط خاص و ویژگی‌های منحصر به فرد استان بوشهر افزود: توجه و احترام ویژه به روحانیون، داشتن شجره‌های خوبی از روحانیت، وجود خانواده‌های روحانی ریشه‌دار و اصیل در این استان و سنت‌های بسیار خوبی که بوشهر در زمینه عزاداری سنتی دارد از ویژگی‌های ارزشمند این استان به شمار می آیند.
مدیرعامل بنیاد هدایت بیان داشت: یکی دیگر از ویژگی‌های استان بوشهر این است که مردم دست به خیری هستند و مشارکت و همراهی که با امام محله خود انجام می‌دهند، توان خوبی هست و امیدواریم آرام آرام بتوانیم مدل امامت را در استان بوشهر به نحو مطلوبی پیاده بکنیم.
وی سرکشی به هیئت‌ها و بازدید از فضای محرمی استان و همچنین دیدار با امامان محله و مدیران شهرستان‌ها و نخبگان استان را از اهداف مهم سفر خود به استان بوشهر مطرح کرد.
در دیگر رسانه ها:
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!