حجت الاسلام والمسلمین قمی:

گره حاشیه‌نشین‌ها به دست امام و با سلوک طلبگی باز می‌شود

گره حاشیه‌نشین‌ها به دست امام و با سلوک طلبگی باز می‌شود
مجتبی عظیمی
0
۳۰ دی ۱۴۰۰

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت شبکه امامت در مناطق حاشیه شهرها را مهم خواند و گفت: اگر می‌خواهیم نیروهای مستعد پرورش پیدا کنند باید افزون‌بر کار تشکیلاتی، کار را با سلوک طلبگی و با گعده‌های صمیمی دنبال کنیم تا گره‌ها باز شود. اگر همسران امامان و مسئولان سازمان پای کار نیایند، کار آن گونه که باید پیش نمی‌رود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در نشست کوثر هدایت سلام الله علیها در مشهد، ضمن خیر مقدم به مدیران کل، معاونان فرهنگی و راهیاران شهرستانی بنیاد هدایت، حاضر در این جلسه، اظهار داشت: ما همه کارگران و نوکران امام زمان علیه اسلام هستیم؛ فضیلت بنده بر شما این است که نوکر هستم. حس بنده، حس تعظیم و قدردانی از زحمات و مجاهدت های شما است.

وی با اشاره به ارسال گزارش عملکرد ۳ ساله سازمان برای رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان بسیار ابراز لطف و شعف از مجموعه فعالیت‌ها و مجاهدت های شما داشتند. بنده ابتدا از این بابت خرسند شدم اما پس از اینکه به یاد برنامه‌هایی که بنا داشتیم انجام دهیم و بنا بر دلایل مختلف نتوانستیم آنها را اجرایی کنیم، کمی متأثر شدم که «چگونه سر به خجالت برآورم بر دوست که خدمتی به سزا برنیامد از دستم».

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: ما طلبه ایم و هیچ کدام کارمند نیستیم؛ خادم هستیم و به هرآنچه احساس می کنیم صاحب ما از ما می‌خواهد اهتمام می‌ورزیم. بنده هفته ای چهل ساعت مأمور هستم در بیرون از سازمان جلساتی را به دستور رهبر معظم انقلاب شرکت کنم؛ از این رو کمی محروم هستم از اینکه پیش‌تر در محضر شما باشم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت‌های مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی در بخش‌های مختلف، بیان داشت: ما باید تشکیلاتی کار را پیش ببریم؛ بنابراین امور باید به مسئول مربوطه ارجاع شود. بخشی از گرفتاری‌ها ما خارج از اختیارات مسئولیت بنده است، جلساتی را با رئیس جمهور داشتم و مشکلات و مسائل را مطرح کرده ام؛ ایشان نیز قول مساعد داده اند که وزرا و دستگاه‌های زیر مجموعه با ما همکاری و همراهی کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما می‌توانیم با دست خالی کارهای بزرگی را انجام دهیم، گفت: سختی کار شما این نیست که بضاعت و توان و امکانات کی داریم، بلکه سختی کار این است که مسئولیت سنگینی در حوزه‌های تبلیغی و فرهنگی بر عهده ما است. حوزه کودکان، نوجوانان، بانوان، ازدواج، طلاق، فرهنگ ایثار و شهادت همه به ما مربوط است؛ بنابراین باید در کارها اولویت بندی کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اولویت بندی‌ها در استان‌ها و زیست بوم‌های مختلف را متفاوت دانست و گفت: در این میان بر اساس آموزه‌های اسلامی و منویات امامین انقلاب برخی از این اولویت‌ها در پیش روی انقلاب اسلامی مشخص شده است؛ بر این اساس مسئله امامت یکی از اولویت‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی به نقش بی‌بدیل طلاب و روحانیون در رفع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: گره حاشیه شهرها با یک طلبه کار بلد، حل می‌شود؛ بنابراین رسیدگی به امور حاشیه شهرها و امامان محله مهم است. اگر می‌خواهیم نیروهای مستعد پرورش پیدا کنند باید افزون‌ بر کار تشکلاتی، کار را با سلوک طلبگی و با گعده‌های صمیمی دنبال کنیم تا گره‌ها باز شود. اگر همسران امامان و مسئولان سازمان پای کار نیایند، کار آن گونه که باید پیش نمی‌رود.

وی افزود: هر کدام از امامان ما باید رهبری بلاد و محله‌های خود را به دست بگیرند؛ بنده حکم ریاست سازمان را که رهبر معظم انقلاب صادر فرمودند را منحل در تمام ارکان و زیر مجموعه‌های سازمان تبلیغات اسلامی می‌دانم؛ تنها تفاوت ما محدوده مسئولیت ما است. پس باید آن حکم را چراغ راه خود قرار دهیم و سعی کنیم که مفاد آن را عملی کنیم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری حوزه

خبرگزاری مهر

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!