پیام آیت الله مکارم شیرازی به اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد؛

ارائه خدمات اجتماعی مسجد محور؛ حرکتی عقلانی/ رکنیّت مسجد را زنده نگه دارید

ارائه خدمات اجتماعی مسجد محور؛ حرکتی عقلانی/ رکنیّت مسجد را زنده نگه دارید
حسین فلاح مراد
0
۲۳ دی ۱۴۰۰

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن تأکید بر اینکه رکنیت مسجد باید حفظ و جایگاه آن زنده نگه داشته شود، ارائه خدمات اجتماعی مسجد محور را کاری بسیار عاقلانه دانست.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی تصویری به دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد گفت: انقلاب اسلامی از مساجد برخاست و مساجد بودند که مبدأ انقلاب شدند به این صورت که عده‌ای در مساجد تعلیمات لازم را دیدند و آن‌ها را پخش می‌کردند از همین رو باید مسجد رکنیت خود را حفظ کند؛ شما بزرگان که اهل مسجد هستید مسجد را زنده نگه دارید.

این مرجع تقلید تأکید کرد: مسجد باید برای خواهران، برادران و حتی برای کودکان، مرکزی برای نشر معارف اسلام باشد؛ نشر معارف اسلام، انقلاب را تقویت می‌کند و این سرمایه را نباید از دست داد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت علمای اسلام از ضعفای جامعه گفت: اینکه در کنار مساجد صندوق‌های قرض الحسنه و درمانگاه‌ها درست می‌کنند، کار بسیار عاقلانه‌ای است؛ در قرن شانزدهم میلادی روحانیت مسیحیت مغلوب واقع شد چراکه بر ضد علمای علوم طبیعی برخواستند و بعضی از این علما را کشتند، چون این‌ها را کفر می‌دانستند و روی این معنا اصرار کردند مدفون شدند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه عنوان کرد: در اینجا روحانیون مسیحی روش خود را عوض کردند به خدمت رسانی بیشتری پرداختند و در همه جا به احداث بیمارستان و کودکستان و درمانگاه و اقدام کردند و امکاناتی برای جوانان فراهم کردند تا دوباره جذب کنند.

این مرجع تقلید با تأکید بر نقش مردمی مذهب گفت: نقش مردمی مذهب نباید کمرنگ شود و خدمات را باید برای مردم فراهم کرد؛ بسیاری از مساجد بودند برای جوانان اردو داشتند و تفریح آن‌ها را فراهم می‌کنند که لابهلای تفریح آموزه‌هایی داشته باشد؛ این امر بسیار خوب است و ابتکار‌هایی را برای ارائه آموزه‌های دینی می‌توان فراهم کرد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری رسا

خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!