قائم مقام بنیاد هدایت مطرح کرد؛

آغاز مرحله ارزیابی شرکت کنندگان مهرواره اوج/ تجلیل از برگزیدگان استانی در مشهد مقدس

آغاز مرحله ارزیابی شرکت کنندگان مهرواره اوج/ تجلیل از برگزیدگان استانی در مشهد مقدس
رضا رفیعی‌مهر
0
۲۷ دی ۱۴۰۰

حجت الاسلام غلامی گفت از ۲۰ دیماه مهرواره اوج وارد مرحله ارزیابی شد و برگزیدگان استانی در اسفندماه سال جاری گرد هم می آیند و تجلیل می شوند.
حجت الاسلام رضا غلامی، قائم مقام بنیاد هدایت در گفت‌وگو با خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، ورود مهرواره اوج را به مرحله داوری و ارزیابی یادآور شد و گفت: ارزیابی و داوری عملکرد شرکت کنندگان در مهرواره اوج در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی صورت خواهد گرفت که مرحله شهرستانی آن از ۲۰ دیماه آغاز شده و تا ۲۹ دیماه ادامه خواهد یافت.
قائم مقام بنیاد هدایت عنوان کرد: کمیته انتخاب شهرستانی متشکل از رؤسای ارادات، نماینده سپاه پاسداران، نماینده حوزه علمیه، نماینده اوقاف، سه تن از کارشناسان فرهنگی شهرستان، نمایندگان سایر نهادهای فرهنگی شهرستان و نماینده امام جمعه خواهد بود و این گروه عملکرد شرکت کنندگان را ارزیابی می کنند. تعداد سهمیه منتخبین هر شهرستان به ازای هر ۲۵ نفر ۳ نفر است.
وی در خصوص نحوه ارزیابی مرحله شهرستانی اظهارداشت: در این مرحله ۳۰ درصد از امتیاز نهایی شرکت کنندگان را آرای مردمی و ۷۰ درصد آن را رأی هیئت انتخاب تشکیل می دهد. افراد می توانند با ارسال کد یکتای شرکت کننده مورد نظر خود به سرشماره ای که برای این امر در نظر گرفته شده است، به او رأی دهند. برگزیدگان وارد مرحله استانی می شوند.
حجت الاسلام غلامی افزود: در مرحله استانی ۵۰ درصد امتیاز نهایی از قبل آرای مردمی خواهد بود و مابقی را آرای اعضای هیئت انتخاب تشکیل می دهد. مردم از ابتدا تا ۲۲ بهمن ماه فرصت دارند به شرکت کننده مورد نظر خود رأی دهند.
قائم مقام بنیاد هدایت عنوان کرد: پس از انتخاب برگزیدگان استانی آئین تکریم از این عزیزان در اسفندماه سال جاری در مشهد به همراه خانواده هایشان برگزار خواهد شد. مرحله ملی در حقیقت نشست مشهد خواهد بود و ارزیابی این مرحله در حاشیه برنامه مشهد انجام خواهد شد و برگزیدگان ملی ارزیابی و انتخاب می شوند.
وی با اشاره به استقبال خوب امامان جماعات و مبلغین از مهرواره اوج خاطرنشان کرد: هدف ما از اجرای این مهرواره این بود که مدلی از حل مسئله جا بیفتد. ارزشیابی هایی که صورت گرفت نیز براساس شاخص های حل مسئله ای بود که انجام دادیم.
گفتنی است در مهرواره اوج ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر شرکت کردند و در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار مسئله توسطه ائمه جماعات به ثبت رسید.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!