حجت الاسلام میرمحمدیان مطرح کرد؛

تشکیل لایه‌های پایینی حکمرانی ولایی؛ رسالت مهم امامان محله

تشکیل لایه‌های پایینی حکمرانی ولایی؛ رسالت مهم امامان محله
حسین فلاح مراد
0
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

مدیرعامل بنیاد هدایت ارائه مدل حکمرانی را مهم‌ترین نقطه جدال تمدنی اسلامی و تمدن غربی دانست و گفت: مدل حکمرانی ولایت فقط تعیین کننده رأس جامعه نیست بلکه در سرتاسر این پیکره سازی و جاری است؛ امام محله باید برای شکل گیری سایر لایه‌های شبکه امامت تلاش کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سیدناصر میر محمدیان مدیر عامل بنیاد هدایت، در افتتاحیه نخستین دوره تجلیل از برگزیدگان استانی مهرواره اوج که در سالن بهشت مجتمع ولایت مشهدالرضا مشهد برگزار شد، اظهار داشت: اکنون در نقطه حساسی از جنگ تمدنی قرار گرفته‌ایم و اقدامات میدانی شما در این شرایط حساس بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه در واقعه غدیر مدل حکمرانی اسلام رونمایی شد، خاطرنشان کرد: این مدل حکمرانی همان مدل ولایت و امامت است که نقطه جدی جدال تمدنی ما با دیگر تمدن‌ها محسوب می‌شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: جنس حکمرانی ای که خداوند برای بشر طراحی کرده است، بر اساس تعالیم اسلام و معارف اهل بیت(ع) می‌باشد.

حجت الاسلام میرمحمدیان با بیان اینکه ولی فقیه تنها یک مرحله از مدل حکمرانی در اسلام محسوب می‌شود، اظهار داشت: یک امامت عام و یک امامت خاص وجود دارد؛ امامت عام در عصر غیبت دارای یک لایه کلان یک لایه میانی و یک امامت خرد است.

امام محله باید برای شکل گیری لایه‌های پایینی ولایت تلاش کند

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی، شما در حال انجام مشق‌های اولیه هستید که این مشق‌ها کار آمدی نظام ولایت را اثبات می‌کند و در واقع شما اثبات می‌کنید امامت عام در لایه میانی امری امکان پذیر است.

مدیر عامل بنیاد هدایت بیان کرد: ولایت تنها در رأس جامعه اسلامی نیست بلکه سرتاسر این پیکره را ولایت تشکیل می‌دهد؛ امام محله باید برای شکل گیری سایر لایه های شبکه امامت تلاش کند.

حجت الاسلام میرمحمدیان ابزارهای برای امامت را برشمرد و گفت: ابزار امامت نه زر، نه زور و نه تزویر است، بلکه این ابزار «عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ»، «یُزَکّیهِم و یُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَهَ» و «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» می‌باشد.

وی همچنین با بیان اینکه ولایت طولی و ولایت عرضی در نقطه مسجد به هم تلاقی می‌کنند، اظهار داشت: ولایت عرضی از نقطه مسجد در جامعه جاری می‌شود و این ولایت عرضی در سه رابطه اجتماعی برادری، خانواده و همسایه در جامعه جاری می‌شود.

کارآمدی طلاب در جامعه باید منعکس شود

مدیرعامل بنیاد هدایت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب و دستور قطعی و فوری اخیر ایشان مبنی بر انجام «جهاد تبیین» تصریح کرد: کارآمدی نظام امری است که باید تبیین شود، این مسیر نورانی که طی ۴۳ سال طی شده واقعا قابل دفاع است اما دشمن با تبلیغات سنگین خود در تلاش برای وارد کردن ضربه به این انقلاب است.

حجت الاسلام میرمحمدیان به راهکارهای مقابله با دشمنان پرداخت و عنوان کرد: یکی از راه‌حل ها این است که امامان این جامعه، مسئله های مردم را با کمک خودشان حل نمایند که این اقدام مصداق همان مردم سالاری دینی است.

قائم مقام معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی همچنین بیان داشت: کارآمدی طلبه ‌ها باید در جامعه انعکاس یابد و شما در این مسیر حجت هستید و این تبلیغ شما همان جهاد تبیین محسوب می‌شود. بنابراین باید برای یک جهاد خانوادگی تمام وقت آماده شد تا در این مسیر محکم و قوی پیش رویم و به ثمرات ارزشمند آن دست یابیم.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری فارس

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری مهر

خبرگزاری شبستان

وب سایت سارمان تبلیغات اسلامی

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!