توسط امام محله صورت گرفت؛

آموزش خیاطی و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر از بانوان

آموزش خیاطی و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر از بانوان
رضا رفیعی‌مهر
0
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

حجت الاسلام شفیعی با کمک یکی از تولیدکنندگان لباس زمینه را برای آموزش ۳۰ نفر از بانوان فراهم کرده است و این افراد پس از آموزش مشغول به کار می شوند. قرار است این تعداد تا پایان سال به ۱۰۰ نفر برسد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام داود شفیعی امام محله مسکن مهر شهرستان جورقان از توابع استان همدان است. او حالا امامت مسجد علی بن ابیطالب(ع) این محله را به عهده دارد.

این امام محله تلاش می کند با استفاده از ظرفیت مردم و خیرین مشکلات مختلف محله را حل  و فصل کند. یکی از این مشکلات موضوع اشتغال است.

او با رایزنی با یکی از تولیدکنندگان لباس توانسته است زمینه آموزش ۳۰ نفر از بانوان محله را در کارگاه خیاطی فراهم کند. این کار در فضایی که در این افراد بلافاصله پس از آموزش می توانند شروع به کار کنند. قرار است تا ۱۰۰ نفر نیز قابل افزایش است. افرادی که در این کارگاه آموزش می بینند از طرف حاج آقای شفیعی و مسجد برای تهیه چرخ خیاطی حمایت می شوند تا بتوانند در صورت صلاحدید در منزل کار کنند.

قسمتی از برنامه های حاج آقای شفیعی به برنامه های فرهنگی اختصاص دارد. در این برنامه هرسه شنبه برنامه های متنوعی ویژه بانوان در مسجد اجرا می شود. در کنار بیان احکام و تفسیر از یکی از متخصصان خانم در حوزه مشاوره دعوت شده است تا نسبت به ارائه مشاوره به بانوان در موضوعات مرتبط اقدام کند.

بخش دیگری از وقت این امام محله با زندانیان می گذرد. او ساعت هایی را در زندان مرکزی همدان به ارائه مشاوره به زندانیان و برگزاری جلسات احکام و قرآن می پردازد.

کار برای زندانیان تلخی ها و شیرینی های خاص خود را دارد. او برای رفع مشکلات زندانیان در تلاش است. گاهی با یافتن خیرین و کمک آن ها موجبات آزادی زندانیان را فراهم می کند. گاهی هم تلاش های او برای نجات قاتل از چوبه دار و گرفتن رضایت از ولی دم بی نتیجه می ماند. اما به هر حال تلاش او ادامه دارد.

این امام محله با کمک اهل مسجد و جوانان جهادی نسبت به شناسایی خانواده های نیازمند اقدام کرده تا بتواند کمک های خیرین را به دست نیازمندان واقعی برساند. به گفته او اکثر کمک ها هم از طریق خیرین تأمین می شود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!