نگاهی به فعالیت‌های ماموستا حسینی؛

مطالبه گری از مسئولان، رسیدگی به فقرا و تربیت بیش از ۱۰۰ نوجوان

مطالبه گری از مسئولان، رسیدگی به فقرا و تربیت بیش از ۱۰۰ نوجوان
مجتبی عظیمی
0
۰۶ مرداد ۱۴۰۱

۱۰ سالی می شود که ماموستا حسینی برای حل مشکلات محله شهید ورمقانی سنندج تلاش می‌کند و مطالبه گری از مسئولان و رسیدگی به فقرا در کنار تربیت بیش از ۱۰۰ نوجوان برخی از اقدامات اوست.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، ماموستا سید عبدالله حسینی امام جماعت مسجد باب السلام شهرک شهید ورمقانی سنندج است.
او از سال ۹۲ امامت مسجد و جمعه این محل را به عهده دارد و برای ارتقای فرهنگی و رسیدگی به مردم محل تلاش می کند.
ماموستا حسینی علاوه بر برگزاری نماز و برنامه های مذهبی، برای ۱۰۰ نفر از نوجوانان کلاس های احکام، روخوانی، تفسیر و تجوید قرآن برگزار می کند.
او در کنار قرآن، برای نوجوانان برنامه های تفریحی و ورزشی به صورت هفتگی و اردوهای مختلف دارد.
حل مشکلات محله با پیگیری و مطالبه گری و دعوت از مسئولان به مسجد محل صورت می گیرد و در نتیجه این مطالبه گری ها احداث پارک و فضای سبز و موارد دیگر رقم خورده است و قرار است که به زودی کوچه های این محل نیز آسفالت شوند.
در آخرین مورد از این مطالبه گری ها که با دعوت از فرماندار و مسئولان دیگر برگزار شد، برخی از مشکلات محله احصاء و مطرح شد و مسئولان قول پیگیری و حل مشکلات دادند.

بیشتر بخوانید: از تربیت ۶۰۰ قرآن آموز تا محرومیت زدایی از محله توسط ماموستا فتحی زاده

رسیدگی به فقرا و نیازمندان محل اقدام دیگری است که ماموستا حسینی در راستای آن تلاش می کند؛ جمع آوری کمک های مردمی و کمک های فصلی و ماهانه به ۵۰ خانواده محروم محله در این زمینه صورت گرفته و در ایام کرونا نیز به آسیب دیدگان کرونا و نیازمندان محله بسته های معیشتی تهیه و توزیع شده است.
۱۰ سال پیش که ماموستا حسینی به این مسجد آمد، ساختمان مسجد در حال ساخت و نیازمند تکمیل بود که با تلاش و پیگیری ماموستا حسینی در این سال ها ساختمان مسجد رو به تکمیل گذاشته و با کمک های مردمی ساخته شده است.
ماموستا حسینی جوانان را توصیه به ازدواج و تشکیل زندگی و خانواده محوری می کند؛ همچنین قریب به ۲۰ پرونده طلاق نیز با دلسوزی ها و تلاش های او منجر به صلح و آشتی شده و از طلاق طرف نظر کرده اند.
او برای پیشگیری از اعتیاد نیز دغدغه دارد و با تلاش های او معضل اعتیاد کمتر دیده می شود.

بیشتر بخوانید: نگاهی به فعالیت های ماموستا آداک

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!