روحانیت و کرونا

خدمت بی‌منت روحانیون در ایام کرونا/ افزایش فعالیت‌های تبلیغی در فضای مجازی

خدمت بی‌منت روحانیون در ایام کرونا/ افزایش فعالیت‌های تبلیغی در فضای مجازی
پورفلاح
0
۱۶ دی ۱۳۹۹

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در ایام کرونا روحانیون و هیات‌های مذهبی، فعالیت فوق‌العاده و بی‌منتی را انجام دادند و روحانیون از اولین روزهای کرونا به خدمت جامعه و مبتلایان پرداختند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در ایام کرونا روحانیون و هیات‌های مذهبی، فعالیت فوق‌العاده و بی‌منتی را انجام دادند و روحانیون از اولین روزهای کرونا به خدمت جامعه و مبتلایان پرداختند و خدمات گسترده‌ای توسط آنان ارائه شد.

وی افزود: از اول بیماری کرونا، روحانیون و رؤسای ادارت تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان، مجاهدانه پای کار آمدند و در بسیاری از موارد به دلیل فعالیت‌های گسترده میدانی، بعضی از این افراد به بیماری کرونا مبتلا شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به تغییر رویکرد در اهداف و برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی، در استان اردبیل نیز در طی ۸ ماه گذشته جریان جدی‌تر فرهنگی را شاهد بودیم.

تشکیل هیأت اندیشه‌ورز فرهنگی در استان

حجت‌الاسلام جعفرزاده تصریح کرد: در گام اول، هیات‌های اندیشه‌ورز متعددی را در بخش‌های مختلف با نهادهای فکری، فرهنگی و علمی تشکیل دادیم و در وهله اول، راه طی شده در ۴۰ سال اول انقلاب توسط این هیات آسیب‌شناسی شد.

وی تشریح کرد: در گام دوم، تمام تلاش‌ها بر این بوده تا برنامه‌های طراحی شده، ارتقای علمی پیدا کنند به طوری که تمامی دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه علمیه و سایر نهادهای فرهنگی در طراحی و ترسیم برنامه‌های تبلیغات اسلامی دخیل باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل به برگزاری همایش‌ها و پیش نشست‌ها در استان اردبیل اشاره و تأکید کرد: طراحی مشترک، هدف‌گذاری صحیح و اجرای مشترک، شعار اصلی تبلیغات اسلامی است که عمل به این موضوع بهره‌وری کارهارا افزایش می‌دهد.

افزایش فعالیت‌های تبلیغی در فضای مجازی

حجت‌الاسلام جعفرزاده بیان کرد: در طی ۸ ماه گذشته با مشارکت مطلوب علما، مداحان و مراکز فرهنگی استان اردبیل، ۷۴۹ گروه و کانال با هدف تبلیغ دینی در فضای مجازی ایجاد شده که بیش از ۳۵۰هزار و ۵۰۰ مخاطب در این مجموعه‌ها حضور دارند.

وی گفت: در استان اردبیل یک هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی، یک هزار و ۵۰۰ مداح و ۳ هزار روحانی مشغول فعالیت هستند و به انحاء مختلف به مردم استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!