مدیر دفتر جذب و گزینش بنیاد هدایت خبر داد: گزینش امامان محله به صورت آنلاین در ایام شیوع کرونا

مدیر دفتر جذب و گزینش بنیاد هدایت خبر داد: گزینش امامان محله به صورت آنلاین در ایام شیوع کرونا
پورفلاح
0
۰۷ آذر ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام رسول عارفی زاده‌، مدیر جذب و گزینش بنیاد هدایت، با اشاره به فرایند جذب امامان محله در بنیاد هدایت گفت: فرایند مصاحبه و گزینش امامان محله در ایام کرونا به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: روند جذب و گزینش امامان محله از اوایل فروردین‌ماه با ابلاغ شیوه‌نامه جذب و گزینش به استان‌ها، در استان‌ها شروع شد.

حجت‌الاسلام عارفی زاده اظهار داشت: در فرایند جذب کمیته‌های استانی و کمیته ملی جذب و گزینش تشکیل شد، یکی از اتفاقات مبارک در کمیته‌های استانی، همگرایی نهادهای مرتبط با موضوع تبلیغ در جذب افراد بود.

وی ادامه داد: معاون فرهنگی سازمان، معاون فرهنگی اوقاف، نماینده دفتر امام‌جمعه و معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه و همچنین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی در هر استان در این کمیته حضور داشتند و امامان روستا و پایگاه‌های اجتماعی از سوی این کمیته جذب و گزینش شدند.

مدیر جذب و گزینش بنیاد هدایت بیان کرد: این فرایند تا به امروز در ۲۷ استان انجام شده و بیش از ۱۰۵۰ نفر مورد بررسی قرار گرفته که از این میان عده‌ای پذیرفته شد‌ه‌اند و فرایند جذب برخی دیگر هنوز ادامه دارد.

وی با اشاره به فرایند ارتقاء روحانیان مستقری که از قبل در سازمان جذب شده‌اند، ابراز داشت: افرادی که از قبل جذب شده و در روستاها مشغول فعالیت تبلیغی هستند، فرایند ارتقاء را طی می‌کنند، این افراد بر اساس طرح جدید به چهار دسته امین،‌سفیر، هادی و امام تقسیم‌ شده‌اند.

حجت‌الاسلام عارفی زاده خاطرنشان کرد: روحانیان مستقر پس از ورود به چرخه ارتقاء و گذراندن دوره‌های آموزشی به امام روستا و یا امام پایگاه‌های اجتماعی  ارتقاء پیدا می‌کنند.

وی با بیان این‌که کمیته‌های ملی جذب و گزینش در ۹ استان کشور تشکیل شده است، ادامه داد: دوره آموزشی مهارت امامت به صورت حضوری، آنلاین و آفلاین برای داوطلبان جذب در طرح امامت برگزار می‌شود.

مدیر جذب و گزینش بنیاد هدایت، بیان کرد: پس از برگزاری دوره آموزشی، مهارت‌های داوطلبان در زمینه‌های مختلفی همچون توانایی برقراری ارتباط، مهارت منبر و کلاس داری، انگیزه برای خدمت در مناطق محروم و … سنجیده‌ می‌شود.

آثار و برکات حضور امامان محله در شهر و روستا

وی با اشاره به آثار و برکات حضور امامان در مناطق آسیب‌پذیر حاشیه شهرها و روستاها ابراز کرد: جامعه امروزی ما دچار مشکلات و آسیب‌های جدی است، اگر آموزش‌ها و فعالیت‌های خود را در عرصه پویا کردن محلات شهری با آموزش دقیق امامان شهری و روستایی و محلات کم برخوردار به‌وسیله احداث پایگاه‌های اجتماعی گسترش بدهیم، بسیاری از این مسائل حل خواهد شد.

حجت‌الاسلام عارفی زاده با تأکید بر عدالت آموزشی خاطرنشان کرد: امکانات، آموزشی و رفاهی و خدماتی که در شهرها وجود دارد باید در دسترس روستائیان به‌واسطه امام روستا احداث و پویا شود تا سبب مهاجرت روستائیان به شهرها نشود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی ما در حاشیه شهرها و در بین روستاییان مهاجر است، اگر این مشکلات در روستاها حل شود به حاشیه شهرها تسری پیدا نمی‌کند.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!