نگاهی به فعالیت های حجت الاسلام آقایی؛

مؤذنی که خانه اش وقف فعالیت های قرآنی شد

مؤذنی که خانه اش وقف فعالیت های قرآنی شد
مجتبی عظیمی
0
۰۹ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام آقایی از مؤذنی می گوید که وصیت کرده بود بعد از وفاتش خانه او وقف فعالیت های قرآنی شود و حالا این وصیت به حقیقت پیوسته است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت حجت الاسلام علی آقایی امام روستای باغ آسیا از توابع گناباد خراسان رضوی است.

چند ماهی می شود که در این جا مستقر شده و نزدیک به پنج سال در روستای حاجی آباد به خدمت رسانی به مردم مشغول بوده است.

حجت الاسلام آقایی در روستای حاجی آباد با تشکیل گروه جهادی که قریب به ۴۰ نفر در آن ثبت نام کرده اند در فعالیت های عمرانی تلاش کرده است.

با پیگیری این امام محله و کمک گروه جهادی علاوه برساخت سرویس بهداشتی مسجد و تسطیح حیاط آن در روستاهای اطراف نیز خدماتی صورت گرفته است که از جمله آن ساخت سرویس بهداشتی و حمام و گازکشی برای منازل نیازمندان را می توان نام برد.

هرچند بیماری کرونا باعث ایجاد مشکلاتی در بین مردم شد، اما حجت الاسلام آقایی در ایام کرونا نیز با بسته های معیشتی و کمک های نقدی به آسیب دیدگان کرونا کمک کرد و مرکز نیکوکاری حضرت خدیجه(س) برای کمک به نیازمندان تشکیل شد.

تأمین هزینه های بیماری اعطای وام به نیازمندان و خرید بسته های معیشتی و تسویه حساب بدهکاران همه اینها از مواردی است که توسط واحد نیکوکاری مسجد انجام شده و این مرکز نیکوکاری گردش مالی ۲۰۰ میلیون تومانی داشته است.

حجت الاسلام آقایی به نزدیک صد خانواده تحت پوشش مسجد به صورت ماهیانه و مناسبتی کمک کرده و تأمین جهیزیه به صورت موردی نیز انجام شده است.

حجت الاسلام آقایی در فعالیت دیگری با راه اندازی مغازه علاوه بر اشتغالزایی برای یک جوان محصولات را با قیمت تعاونی و مناسب برای خرید مردم روستا آورده است.

تأسیس مرکز فرهنگی در محل خانه موذن مرحوم مسجد که وصیت کرده بود که بعد از وفاتش خانه اش محل فعالیت های قرآنی شود، عرصه دیگری از فعالیت های فرهنگی و قرآنی حجت الاسلام آقایی در این روستاست.

حجت الاسلام آقایی در مسجد جامع این روستا نیز کلاس های تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می‌کند و همچنین برنامه های قرآن برای نوجوانان و برنامه هایی با موضوع خانواده با دعوت از اساتید نیز برگزار می شود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!