برنامه‌های متنوع امام روستای «حاجی آباد آقا» برای دانش آموزان

برنامه‌های متنوع امام روستای «حاجی آباد آقا» برای دانش آموزان
مجتبی عظیمی
0
۱۲ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام هاشمی بیش از ۴۰ سال است که برای خدمت به مردم و ارتقاء فرهنگی و اجتماعی روستا تلاش می کند؛ با جوانان و نوجوانان رفاقت دارد و در مسجد و مدرسه در کنار دانش آموزان است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید محسن هاشمی مدنی امام روستای «حاجی آباد آقا» از توابع قنوات استان قم است.

حجت الاسلام هاشمی بیش از ۴۰ سال است که با دعوت و درخواست مردم روستا روحانی مستقر در این روستا شده و به خدمت رسانی به مردم و اشاعه فرهنگ ناب محمدی می پردازد.

او این سال‌ها با همراهی بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی قدم‌های فراوانی برای آبادانی روستا برداشته است به گونه ای که حجت الاسلام هاشمی می گوید در ایام کرونا در ۴۵ روز یک مسجد جدید ساختیم.

اهالی روستا تا قبل از این مجبور بودند اموات را برای دفن به قم ببرند که علاوه بر مشکل دوری و رفت و آمد هزینه های زیادی نیز برای اهل روستا داشت؛  حجت الاسلام هاشمی با کمک مردم محلی را که برای قبرستان روستا خریداری کردند و برای دفن اموات آماده شد.

ساخت آشپزخانه در کنار مسجد اقدام دیگری است که حجت الاسلام هاشمی با کمک مردم انجام داده و همچنین خانه حمام قدیمی روستا نیز تخریب و خانه عالمی در آن ساخته شده است که به زودی افتتاح خواهد شد.

با پیگیری های حجت الاسلام هاشمی و با توجه به نیاز روستا مدرسه ای بسیار زیبا و با کمک مادر شهیدی ساخته و برای دانش آموزان روستا اهدا شده است.

حجت الاسلام هاشمی برای راه اندازی نانوایی در روستا نیز پیگیر بوده و برای بنای آن زمین نیز گرفته اند اما با توجه به شرایط اداری فعلاً به نتیجه نرسیده است.

راه اندازی جلسه بلبلان حسینی از میان افراد ۱۲ تا ۱۸ سال از میان افراد خوش صدای نوجوانان توسط حجت الاسلام هاشمی باعث شد تا نزدیک به ۱۲ نفر مداح و قاری در این جلسات تربیت شوند و در برنامه های مختلف که در این مسجد برگزار می شود نقش آفرینی دارند.

همچنین با همت حجت الاسلام هاشمی نزدیک به ده مفسر قرآن نیز در بین خواهران آموزش دیده و به برگزاری جلسات قرآن و تفسیر می پردازند.

این امام روستا برای کنترل آسیب های اجتماعی برنامه های فراوانی داشته و اخیراً نیز دو نفر از معتادین را به کمپ ترک اعتیاد معرفی کرده است.

کمک به فقرا و خانواده های تحت پوشش نیز در این مسجد انجام می شود و تعدادی از افراد جویای کار نیز برای دریافت وام های اشتغالزایی معرفی شده اند.

با راه اندازی کارگاه خیاطی و همچنین فعالیت  در مشاغل خانگی  و تولید لوازم دستی نیز حدود ۲۰ نفر مشغول به کار شده است.
حجت الاسلام هاشمی  زمینه ایجاد اشتغال در نمدبافی را نیز برای افراد جویای کار را فراهم کرده است و برای کسانی که درخواست داشته باشند وسایل انجام کار را به صورت رایگان در اختیار می گذارد.

فعالیت های مختلف  تبلیغی در سن بالا نیز حجت الاسلام هاشمی را از ارتباط با قشر نوجوان و دانش‌آموزان باز نداشته است؛ او می گوید با مدرسه ارتباط بسیار خوبی داریم و دانش آموزان در برنامه های مسجد شرکت می کنند و ما نیز به مدرسه رفت و آمد داریم  ارتباط بسیار خوبی بین نوجوانان روستا با مسجد و روحانیت برقرار است.
حجت الاسلام هاشمی در مناسبت های مختلف به مدرسه میرود و در مسجد نیز برای نوجوانان و دانش آموزان کلاس های احکام و قرآن همراه با ورزش و تفریح برگزار می کند.

برگزاری برنامه های جذاب ورزشی مانند تنیس و فوتبال دستی در کنار برنامه های معنوی باعث می شود تا نوجوانان علاوه بر یادگیری قرآن و احکام دین لحظات شادی را در مسجد سپری کنند.
او  جمعه ها نیز برای نوجوانان و دانش آموزان متوسطه برنامه دارد؛ افرادی که در طول هفته در روستا نیستند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!