توسط امامان پایگاه فرهنگی اجتماعی صورت می‌گیرد؛

مشاوره و استعدادیابی ویژه دانش آموزان

مشاوره و استعدادیابی ویژه دانش آموزان
مجتبی عظیمی
0
۲۳ آذر ۱۴۰۱

حجت الاسلام زارعی در کنار حضور مستمر در مدارس و بین دانش آموزان در صدد استعدادیابی افراد مستعد بوده و با رایزنی با تعدادی از مربیان آن ها را برای مشاوره رایگان معرفی می کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محسن زارعی امام پایگاه فرهنگی اجتماعی محله کوی مطهری(قلعه گل) شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام است.

حجت الاسلام زارعی ۸ سالی می شود که در قالب طرح هجرت فعالیت می کند و قبلا نیز ۲ سالی در این محله بوده و از ابتدای امسال نیز امام پایگاه فرهنگی اجتماعی محله شده است.

شناسایی فقرا اولین گامی بود که در این محله برداشته شد و در ایام غدیر به ۱۰۰ خانواده مستمند بسته های معیشتی تقدیم شد و در مناسبت ها نیز غذای گرم پخت و بین نیامندان تقسیم می شود.

این مسجد به دلیل قرار داشتن در مسیر زائرین اربعین و مرکز دره شهر در خدمت به زائرین امام حسین(ع) است و حجت الاسلام زارعی با همراهی جوانان و نوجوانان مسجد از اواخر محرم امسال اقدام به راه اندازی و برپایی موکب های پذیرای کردند و تا یک هفته بعد از اربعین که زائرین در حال برگشت بودند، روزانه برای ۷۰۰ نفر  امکان پذیرایی و اسکان موقت فراهم بود؛ همجنین با ساخت حمام در مسجد و راه اندازی بخش توزیع دارو و وسایل لازم برای کمک‌های اولیه، سعی داشتند وظیفه مهمان نوازی از زائرین را در حد امکان ارتقاء دهند.

حجت الاسلام زارعی با همراهی همسر خویش به سرکشی از تعدادی از خانواده های آسیب دیده و بد سرپرست نیز پرداخته اند و تعدادی از خانواده ها نیز که در آستانه طلاق قرار داشتند، با وساطت و مشاوره ختم به صلح و آشتی شده است.

تلاش برای استعداد یابی دانش آموزان و رایزنی و معرفی برای مشاوره رایگان با تعدادی از مربیان گام دیگری است که این امام برای بچه های این محله برداشته و خود نیز با حضور در مدارس ابتدایی تا متوسطه زمینه رشد آنها را با ارائه برنامه های مختلف و پرداختن به مسائل روز فراهم کرده است.

وی در بیمارستان دره شهر برای کادر درمان و پرستاران و مجموعه نیروی انتظامی نیز اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی و عقیدتی می کند و در بین مردم نیز با حضور مؤثر و تبلیغ چهره به چهره به رفع شبهه و پاسخ گویی به شبهات فرق انحرافی می پردازد.

گفتنی است، حجت الاسلام زارعی چند سالی نیز در محله اسدآباد دره شهر بود که در کنار فعالیت های فرهنگی توانست تعدادی را صاحب شغل کند و برای یک خانواده زندانی نیز خانه ای را تعمیر و بازسازی کرده اند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!