دنیای کودکی و نوجوانی دنیایی پر از هیاهو و هیجان است و سنی حساس به حساب می‌آید که باید با برنامه‌ریزی و هدف گذاری، سعی در تربیت نسلی انقلابی و اسلامی داشته باشیم.

قلوب کودکان و نوجوانان همچون زمینی خالی از بذر است که آماده و مستعد پذیرش هر نوع بذری می‌باشد و چه خوب است که بتوانیم بذر نورانیت و تربیت دینی را در این سن به قلوب مهربانشان هدیه کنیم.
حاج آقای خضری هم با فعالیت در حیطه کار با کودک و نوجوان، سعی در جذب آنان به مسجد و پرورش نسل مهدوی و اسلامی داشته است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام صادق خضری متولد سال ۱۳۶۴ و امام محله مسجد جامع بخش قهستان شهرستان درمیان از توابع استان خراسان جنوبی است.
این روحانی دغدغه‌مند که دوره تربیت مربی ویژه کودک و نوجوان را گذرانده، علاوه بر فعالیت‌های تبلیغی که در مسجد محل دارد، با همکاری بسیج در طرح شهید بهنام محمدی نیز مشغول به فعالیت است.
این طرح ویژه کار با نوجوانان می‌باشد و فعالیت‌های آن، در مدارس و مساجد صورت می‌گیرد که هدف از اجرای آن تربیت دینی نسل جوان و نوجوان امروزی است.
نوجوانان از سرمایه های ارزشمند کشورند که باید بتوان با تبیین مفاهیم دینی در میان آنان، افرادی توانمند در حوزه‌های مختلف تربیت کرد؛ این روحانی پر تلاش هم با فعالیت در مدارس، سعی در این امر مهم دارد و با برگزاری ایام ولادت و شهادت ائمه معصومین و اجرای برنامه‌های مخصوصی همچون طرح گلبرگ زندگی ائمه، به بیان جایگاه و سیره معصومین در مدارس می‌پردازد.
حاج آقای خضری با تشکیل مجمع قاریان نوجوان، در بخش قهستان اقدام به تشکیل جلسه هفتگی با هدف آموزش قرائت قرآن به صورت حرفه‌ای در بین آنان کرد که این جلسات باعث جذب نوجوانان به این محفل نیز شده‌ است.
او همچنین سعی در جذب کودکان و نوجوانان به مسجد و ارتباط بین مسجد و مدرسه و اجرای فعالیت‌های فرهنگی مشترک بین این دو مرکز مهم برای نوجوانان دارد.
این روحانی دلسوز هدف از انجام این فعالیت‌ها را اینگونه بیان می‌کند: هدف تاثیرگذاری و هدایت و تربیت نسل آینده است که ان شاءالله بتوانیم شاهد پرورش فرزندانی که دغدغه.مند دین و فرهنگ اسلامی هستند، باشیم.
او در زمینه دستگیری از نیازمندان هم با کمک کمیته امداد فعالیت‌هایی را در دست اقدام دارد و با حضور در منازل افراد کم برخوردار از نزدیک با مشکلات آنان آشنا می‌شود و برای مرتفع کردن این مشکلات تلاش می‌کند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت مهرواره همدل