موج دلدادگی به مکتب جان فدا در مناطق محروم؛

گرچه دوریم به یاد تو سخن می‎گوییم

گرچه دوریم به یاد تو سخن می‎گوییم
مجتبی عظیمی
0
۱۴ دی ۱۴۰۱

عظمت و شکوه ابراز ارادت مردم به مکتب و مسلک سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی به حدی بود که حتی سکوت برخی رسانه‌های داخلی هم نتوانست مانع رسیدن پژواک صدای این پیام ملت ایران به اقصی نقاط کشور شود.
شور و حماسه مردم در کرمان، خاطرات اربعین را برایمان تداعی کرد. همان صفا و صمیمیت و ایثار و معنویت؛ هرکه حسینی باشد و حسینی بمیرد، بی‌شک در نظر ملت امام حسین علیه السلام چنین ارج و قربی دارد.
این روزها، قلب‌ها در کرمان می‌تپید اما جسم خیلی از این مردم یارای همراهی با جان‌شان را نداشت و به ناچار از راه دور حس و حال خود نسبت به این سرباز اسلام به تماشا گذاشتند.
از شهرهای بزرگ با آن جمعیت‌های چند ده هزار و چند صد هزار نفری و میلیونی که بگذریم، برگزاری مراسمات در گوشه و کنار کشور، حاشیه شهرها و مناطق محروم دیدنی‌تر بود؛ جایی که هیچ دوربین و رسانه‌ای نبود.
مردمانی که شاید به لحاظ مادی محروم باشند اما به لحاظ معرفت و بینش بسیار غنی‌اند و حاضرند برای مکتب حاج قاسم که بازتابی از مکتب روح الله است، هرآنچه دارند را فدا کنند.
در این میان امامان محله که زندگی خود را وقف لبخند این عزیزان کرده‌اند، در پاسخ به عطش این جان‌های تشنه معرفت، با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی و محور قراردادن جوانان و نوجوانان در انجام امور، سعی کردند برنامه‌هایی را در سالگرد آن بزرگ مرد ایثار و شهادت تدارک ببینند.
نگاه کردن به صحنه‌های چشم نواز شوق و ارادت و معرفت این مردم، موجب می‌شود سنگینی باری را که به عنوان امام محله، طلبه و مبلغ، بر دوش داریم را بیش از پیش حس کنیم.

مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی درمسجد صاحب الزمان عج تعالی فرجه الشریف همت آباد عظیمی

گوشه ایی از فعالیت های گروه جهادی شهید برونسی با مسئولیت امام محله (حجت الاسلام یونس فلاحی شاه آبادی) در سومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی و شهدای همراه(این گروه جهادی توسط امام محله راه اندازی و اعضای این گروه متشکل از جوانان محله می باشد). در این مراسم از نیروهای مجاهد حشدالشعبی عراق و همرزمان شهید سلیمانی جهت روایتگری دعوت شد.

ارسالی از حجت الاسلام احسان خوشبخت آرانی امام محله مسجد صاحب الزمان(عج) روستای چاهملک خور و بیابانک اصفهان؛ عزیزانِ حضار در مجلس، جهت تجدید میثاق با آرمان‌های سردار حاج قاسم سلیمانی، نقشه ایران عزیز را که منقش به تمثال حاج قاسم عزیز بود، به امضاء و اثر انگشت خویش، تثبیت و تایید کردند.

ارسالی حجت الاسلام سلمان مصطفوی امام روستای پنگ شهرستان جازموریان استان کرمان

مراسم بزرگداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی در مسجد باب الحوائج ابوالفضل العباس محله اللهیه بیرجند خراسان جنوبی

مراسم سومین سالگرد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛ ارسالی توسط حجت الاسلام متوکلی مقدم امام محله مسجد امام حسین(ع) بلوار شهید کشمیری مشهد مقدس

در دیگر رسانه ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!