مسئول مواکب مردمی سالروز شهادت سردار سلیمانی مطرح کرد؛

رشد دو برابری مواکب در کرمان نسبت به سال‌های گذشته

رشد دو برابری مواکب در کرمان نسبت به سال‌های گذشته
مجتبی عظیمی
0
۱۴ دی ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام عسکری نیا گفت: همزمان با فرارسیدن ایام شهادت سردار سلیمانی موکب های ایجاد شده در گلزار شهدای کرمان و دیگر نقاط این شهر رشد چشمگیری داشته که ۸۰ درصد آن‌ها از طریق مردم تامین می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسین عسکری نیا مسئول مواکب مردمی سومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در بیان فعالیت های مواکب عنوان کرد: سال گذشته ۶۸ موکب در گلزار شهدای کرمان دائر بود که این تعداد امسال به نزدیک دویست موکب رسیده است؛ ۱۵۰ موکب در گلزار شهدای کرمان و ۴۵ موکب در ورودی‌های وسایل نقلیه عمومی و شخصی پذیرای زائران مزار حاج قاسم هستند.
مسئول مواکب مردمی ایام شهادت سردار سلیمانی با بیان اینکه سعی شده در این مسیر حال و هوای اربعین سالار شهیدان ایجاد شود مطرح کرد: با توجه به اینکه در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و وجود محدودیت ها ده درصد از فعالیت‌های موکب ها برنامه های فرهنگی بودند که این آمار نیز امسال با رشد بالایی روبه‌رو بوده و نقطه قوت این مواکب نقش مردم و مردمی بودن آن است.
حجت‌الاسلام عسکری نیا ادامه داد: طلاب و امامان استان و شهرستان های کرمان در برپایی موکب ها و پذیرایی از زائران ورود کردند و مردم روحانیون و طلاب را در کنار خودشان می‌بینند.
وی با بیان اینکه در برپایی مراسمات ایام سالگرد شهادت حاج قاسم ۱۶ کمیته فعالیت دارند گفت: بخش اسکان در بین این کمیته ها است که در این ایام ۲۰ هزار نفر در حسینیه ها، مساجد،تکیه ها اسکان داده می‌شوند و مواکب هم به طور سه وعده و میان وعده از زائران پذیرایی می‌کنند.
مسئول مواکب مردمی با بیان لزوم مردمی بودن خدمت به شهدا و مواکب سالروز شهادت سردار سلیمانی عنوان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری اشاره کردند باید خدمت به شهدا و حاج قاسم مردمی باشد و لازم است که مسئولین نیز تسهیل گری کنند که در این صورت مردم بهتر می‌توانند خدمت رسانی کنند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!