امام محله‌ای که دغدغه دین و دنیای مردم را توأمان دارد؛

معرفی ۲۰ مربی به مدارس با هدف توسعه تربیت قرآنی

معرفی ۲۰ مربی به مدارس با هدف توسعه تربیت قرآنی
مجتبی عظیمی
0
۱۷ دی ۱۴۰۱

قرآن کتاب انسان سازی و تربیتی است و اگر محور همه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی قرار گیرد، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان و نوجوانان خواهیم بود، حضور معلم‌های قرآن در مدارس می‌تواند نقش بسزایی را در جهت تربیت دینی و قرآنی دانش آموزان ایفا می‌کند و باعث ترویج فرهنگ قرآنی در میان نسل آینده می‌شود. حاج آقای صمدی، با معرفی ۲۰ نفر از فعالان قرآنی به آموزش و پرورش باعث جذب آنان در مدارس به عنوان مربی قرآن شده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام صادق صمدی امام محله کوی امام علی(ع) و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مشکین شهر استان اردبیل است.
او در راستای فرمایش امام راحل رحمه الله علیه که فرمودند«تربیت باید قرآنی باشد»، به معرفی ۲۰ فعال قرآنی به اداره آموزش و پرورش شهرستان با هدف تربیت نسل قرآنی در بین نوجوانان و جوانان اقدام کرد.
این روحانی دغدغه‌مند در محل تبلیغی سابقش که مسجد امام حسین(ع) محله چایپاره این شهرستان بود، با کمک خیرین، چندین زندانی را از بند آزاد کرد و با کمک هیئت امناء و جوانان هیئتی اقدامات خیرخواهانه زیادی را در این منطقه انجام داد که از جمله آن اشتغالزایی برای افراد جویای کار بود؛ در این راستا او توانست با پیگیری‌‌ از فردی که پاساژی با ۱۲۰ مغازه داشت، توانست چندین نفر را مشغول کار کند.
این روحانی پرتلاش در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی چون اعتیاد و طلاق هم با کمک کارگروه‌های فرهنگی ـ اجتماعی به صورت مستمر فعالیت‌هایی انجام می‌دهد که از جمله این فعالیت‌ها، معرفی محله‌هایی که بیشتر درگیر این معضلات هستند، به بهزیستی است، که برای رفع این مشکل جلسات مشاوره و … در جهت پیشگیری و آگاه سازی آن‌ها برگزار شود.

این روزها که ازدواج برای جوانان بسیار چالش برانگیز شده و خیلی‌ها به دلیل هزینه های بالای این مراسمات به مشکل برمی‌خورند، حاج آقای صمدی در سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) با برگزاری جشن ازدواج برای جوانان در دانشگاه پیام نور باعث ترویج فرهنگ ازدواج آسان شد.
همچنین در ایام فاطمیه با برگزاری همایش بانوان فاطمی که با حضور بیش از ۷۵۰ نفر از دختران و مادران برگزار شد، سعی در ترویج فرهنگ فاطمی در بین بانوان این شهر داشت.

یکی از فعالیت هایی که این مدیر تبلیغات اسلامی در این سال ها در این شهر به دنبال آن بوده احیاء نماز جماعت در مساجد بود؛ او اقدام به اقامه جماعت در مساجد فاقد نماز جماعت می کند و پس از ایجاد شرایط مطلوب برای حضور دائم روحانی و احیای جماعت به مسجد دیگر می رود.
این روحانی تلاشگر که کمک به دیگران را در اولویت کارهای خود قرار داده و به روحانی مردمی مشهور است به معتمد خیرین نیز تبدیل شده تا جایی‌که آنان هزینه‌هایی را در اختیار او قرار می‌دهند که در جهت خدمت به محرومین و افراد کم برخوردار هزینه کند و به همت حاج آقا و مساعدت خیرین تاکنون تعداد ۲۰ جهیزیه برای افراد نیازمند تهیه و به آنان اهدا شده است.
تلاش برای رفع گرفتاری و مشکلات مردم یک نعمت ویژه و عنایت الهی است که شامل حال این روحانی دلسوز شده است، او با حضور در دادگستری و کمک به صلح و سازش در بین طرفین دعوا نیز توانسته جلوی اعدام چندین نفر را با پیگیری‌ها و وساطت خود بگیرد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!