امام محله‌ای که در شادی‌ها و غم مردم کنار آنهاست؛

رسیدگی به مشکلات و گرفتاری اهالی محله با شبکه سازی جوانان

رسیدگی به مشکلات و گرفتاری اهالی محله با شبکه سازی جوانان
مجتبی عظیمی
0
۲۱ دی ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام دهقان با کمک جوانان توانسته از مسائل و مشکلات و غم و شادی اهل محله مطلع شود و با حضور در کنار مردم توانسته ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کند و باعث پیوندشان با مسجد شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام علی دهقان امام محله مسجد امام صادق(ع) در شهرستان خوسف از توابع استان خراسان جنوبی است؛ او که از سال ۱۳۸۰ وارد حوزه شده ۱۰ سالی می‌شود در امر تبلیغ فعالیت دارد و از سه سال قبل هم در این شهرستان مشغول و به خدمت رسانی به مردم می پردازد.

پیگیری مشکلات محله از طریق جوانان

این امام فعالیت های بسیاری در زمینه های متعدد به اهالی محله ارائه کرده است که یکی از آن ها ایجاد تشکیلاتی با حضور چند نفر از جوانان مسجدی برای رسیدگی به مشکلات و گرفتاری‌ خانواده های محله است.
حجت‌الاسلام دهقان با پیگیری های این جوانان از شادی و غم اهالی مطلع می‌شود؛ در هنگام تولد نوزاد با حضور در خانه آن ها و اهدا هدیه در شادی مردم شریک می شود و در مراسمات ترحیم اموات به داغ‌دیدگان تسلی می‌دهد؛ با همین یک کار توانسته ارتباط خوبی با افرادی که به هر دلیل در مسجد رفت و آمد ندارند ایجاد کند.
وقتی اختلافات در بین خانواده ها و یا زوجین بالا می‌گیرد با پیگیری حجت الاسلام دهقانی و وساطت در صلح و سازش، آرامش به خانه بازمی‌گردد؛ او با کمک هیئت امنای مسجد تاکنون اختلاف چند زوج را حل و فصل کرده است.
تأمین شغل برای بانوان در راستای کمک به اقتصاد خانواده دیگر اقدام این امام است؛ او توانسته است با رایزنی میراث فرهنگی شهرستان برای بعضی از بانوان دار قالی تهیه کند تا بتوانند از این طریق به درآمد زایی و خود اشتغالی برسند.

ارتباط با کودکان و نوجوانان محله

طرح چهارشنبه های مهدوی، برای آشنایی کودکان و نوجوانان با امام زمان(عج) است که توسط حجت‌الاسلام دهقان اجرا می‌شود؛ با دعوت از اساتید مجرب و انواع برنامه‌های جذاب در جهت بیان معارف مهدویت و پیوند کودکان و نوجوانان با امام زمان (عج) برگزار می شود.
او در ارتباط با کودکان و نوجوانان به همین بسنده نکرده، با برگزاری برنامه‌های ورزشی مختلف از جمله استخر، سالن فوتسال و… این ارتباط را گرم تر و صمیمی تر کرده است.

برگزاری کلاس‌های قرآن در محله

معطر کردن جامعه به عطر قرآن کریم علاوه بر آثار معنوی، آثار تربیتی فراوانی دارد؛ حجت‌الاسلام دهقان با برگزاری کلاس‌های مختلف در مسجد از جمله حفظ و روخوانی برای دختران و پسران توانسته از برکات و فیوضات قرآن بهره بگیرد.

سرکشی از خانواده های محله

برنامه دیگر این امام سرکشی از خانواده‌هایی است که در مسجد و مراسمات آن شرکت می‌کنند و یا به هر علتی از این فیض جامانده و شرکت نمی‌کنند، او با حضور در بین این خانواده‌ها، نیازمندان را شناسایی کرده و با توزیع بسته‌های معیشتی به آن‌ها این پیام را منتقل می‌کند که روحانی و امام در هر شرایطی در کنار آن ها است تا از این طریق بتواند مشکلات‌شان را حل کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!