با همت امام محله صورت گرفت؛

از آسفالت جاده تا پیگیری لوله کشی گاز روستا

از آسفالت جاده تا پیگیری لوله کشی گاز روستا
مجتبی عظیمی
0
۲۵ دی ۱۴۰۱

روستای چالو روستایی کم برخوردار و محروم در شمال ایران است که جزو مناطق سردسیر می‌باشد و بیش از نیمی از ساکنان آن افراد نیازمندی هستند که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، حجت الاسلام عسگری امام این روستا با اقدامات ارزشمند و خداپسندانه‌اش زمینه ساز خدمات شایانی در این منطقه شده، از جمله اینکه با لوله کشی گاز در این منطقه سردسیر، گرما را میهمان خانه‌های اهالی کرده و با آسفالت جاده روستا مشکلات اهالی را برطرف کرده است.
حاج آقای عسگری با فعالیت‌ها و خدمات ارزشمندی که در این روستا انجام داده باعث مرتفع شدن بسیاری از مشکلات مردم این منطقه شده است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام ولی الله عسگری متولد سال ۱۳۵۹ و امام جماعت سه مسجد روستای چالو از توابع شهرستان کیاسر واقع در استان مازندران است.
او که مسئولیت برگزاری نماز جماعت در سه مسجد این منطقه را بر عهده دارد به صورت چرخشی هر هفته به اقامه نماز و فعالیت‌های فرهنگی در این مساجد می‌پردازد.

آسفالت جاده روستا

این امام روستا، جاده روستا تا شهر را که کار آسفالت آن نیمه کاره رها شده بود، با همکاری مسئولین محل به اتمام رساند. همچنین با پیگیری‌های مجدانه او لوله کشی گاز در این منطقه سردسیر انجام و گرمای روح بخشی میهمان خانه‌های اهالی این روستا شد.

این روستا دارای دو مسجد بود که به همت حاج آقای عسگری در وسط روستا هم که فقط حسینه برپا بود مسجد صاحب الزمان(عج) که بزرگ ترین مسجد روستا شناخته می‌شود، ساخته شد. حجت الاسلام عسگری به دلیل اینکه برخی از اهالی از ابتدای روستا نمی‌توانند برای بهره مندی از مراسمات مسجد و نماز جماعت به انتهای روستا رفت و آمد داشته باشند، هر سه مسجد را به صورت چرخشی و دوره‌ای فعال نگه داشته و در آن‌ها نماز جماعت برپا می‌کند.

حل مشکل اینترنت روستا

او با توجه به اینکه این روستا از مناطق محروم است و پوشش دهی اینترنت در آن به خوبی انجام نمی‌شد برای رفاه حال دانش آموزان و دانشجویانی که در این روستا ساکن هستند و نیازمند خدمات اینترنتی بودند با نصب دکل ایرانسل، این مشکل را برطرف کرد.

دستگیری از نیازمندان و جذب فرزندان روستا به مسجد

کمک رسانی به محرومین و نیازمندان که از اولویت‌های کار این روحانی دغدغه‌مند است، باعث شده به همت و پیگیری‌های او تعداد ۲۰ عدد آبگرمکن دیواری برای نیازمندان روستا تهیه و به آنان اهدا شود؛ همچنین برای ۵ نفر از آنان با مساعدت سپاه و نیروهای جهادی سرویس بهداشتی و حمام ساخته شد.
در منطقه تبلیغی این روحانی فعال حدود ۱۵۰ خانواده ساکن هستند که حدود ۷۰ خانواده آن، نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که در همین راستا این طلبه فعال با تهیه بسته‌های معیشتی و پخت غذای گرم سعی در کمک به محرومین و نیازمندان داشته است.
او جهت تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان با برگزاری کلاس‌های فرهنگی و اردوهای تربیتی و اهدای جوایز و کتاب باعث جذب آنان به مسجد شده است.
این روستا برخلاف تصور، با اینکه در شمال واقع شده اما با مشکل کم آبی مواجه است، و به‌جای اینکه در آن شاهد شالیزارهای سبز باشیم، به دلیل کم آبی فقط گندم و جو در آن کشت می‌شود، این روحانی پر تلاش در حال پیگیری پروژه احداث سد است که مقدمات آن آماده شده اما به دلیل کمبود بودجه کار آن راکد باقی مانده است، این پروژه بنام شهید سلیمانی نام گذاری شده و همچنان توسط حجت الاسلام عسگری در حال پیگیری است.
کمک به اشتغال زایی اهالی روستا و اعطای ۱۰ وام در حیطه دام و طیور با همکاری کمیته امداد به نیازمندان از دیگر اقدامات این طلبه تلاشگر می‌باشد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت مهرواره همدل

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!