نشست هم‌اندیشی راهیاران استانی بنیاد هدایت برگزار شد

نشست هم‌اندیشی راهیاران استانی بنیاد هدایت برگزار شد
پورفلاح
0
۰۹ آبان ۱۳۹۹

نشست‌ هم‌اندیشی شهید محمد حسین فهمیده، با حضور راهیاران استانی بنیاد هدایت در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی( سرچشمه) به مدت دو روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ در این نشست هم‌اندیشی،‌ راهیاران استانی بنیاد هدایت در کارگاه‌های آموزشی و تخصصی آخرین نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با یکدیگر در میان گذاشته و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

تبلور امامت در خدمت به مردم است

حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان،‌ قائم‌مقام تبلیغ و امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و مدیرعامل بنیاد هدایت در ابتدای این نشست با اشاره به تعاریف مربوط به امام محله گفت: تبلور امامت در خدمت به مردم است و هر که خادم‌تر است وظیفه امامت مردم را بر عهده دارد.‌

وی در ادامه افزود: برای این که انقلاب اسلامی جاری بشود بهترین راه این است که یک جامعه کوچک آرمانی تشکیل بشود و سپس این جامعه آرمانی به جهان معرفی شود،‌ به همین دلیل می‌خواهیم از محله به عنوان کوچکترین عنصر شروع کنیم.

 

مسأله امامت یک کار تشکیلاتی و شبکه‌ای است

 

حجت‌الاسلام محمدمهدی تجریشی معاون راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی،‌ سخنران دیگر این نشست گفت: بر اساس آموزه‌های قرآنی مسأله امامت یک کار تشکیلاتی و شبکه‌ای است.

وی با بیان این‌که ولایت‌فقیه در جامعه نهادینه شده است، ادامه داد: برای این‌که ولایت در لایه‌های میانی جامعه نیز نهادینه شود، نیاز به راهیاران و امامانی داریم که ولایت را در جامعه تسری بدهند و شکل دادن این ولایت الهی مهمترین وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است.

رونمایی از کتاب آشنایی با راهیاری

در بخش دیگری از این نشست، کتاب آشنایی با راهیاری در بنیاد هدایت، تألیف جمعی از نویسندگان، تهیه و تنظیم حجت‌الاسلام مهدی موحد، رونمایی شد.

کتاب آشنایی با راهیاری در بنیاد هدایت، به منظور آَشنایی راهیاران با دانش فنی این مقوله،  تهیه و تنظیم شده است.

کتاب آَشنایی با راهیاری از بخش‌هایی همچون پیشگفتار،‌ مقدمه، تعریف‌ راهیاری و راهیار، انواع راهیاری، مزایای راهیاری، شبکه راهیاری در بنیاد هدایت و وظایف راهیار در بنیاد هدایت، تشکیل شده است.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!