راهیار امامان محله استان مازندران:

تلاش برای حل گرفتاری‌های مردم مهمترین وظیفه امام محله است

تلاش برای حل گرفتاری‌های مردم مهمترین وظیفه امام محله است
پورفلاح
0
۲۶ آبان ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ راهیار امامان محله استان مازندارن، گفت: خدمت به مردم و تلاش برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم مهمترین وظیفه امام محله است.

حجت‌الاسلام علی احمدی زلتی، در ادامه افزود: انجام کار به صورت تشکیلاتی و با استفاده از ظرفیت‌های همه اقشار و گروه‌ها به ویژه جوانان از دیگر وظایف یک امام محله است، با استفاده از ظرفیت مردم می‌توان قدم‌های بزرگی برداشت.

مهمترین وظایف امام محله

حجت‌الاسلام احمدی زلتی اظهار داشت: پیشگیری از موازی‌کاری و همکاری و همدلی با هیأت امناء مسجد و پایگاه بسیج از دیگر وظایف امام محله است، در سایه وحدت و همدلی اتفاقات خوبی شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: بهره‌گیری و استفاده از امکانات مؤسسات و نهادهای دولتی و غیردولتی از دیگر وظایف یک امام محله است؛ در سایه ارتباط و پیگیری مؤثر امام محله می‌توان بسیاری از پروژه های عمرانی، تفریحی،‌ ورزشی و فرهنگی را به کمک این مؤسسات و ادارات در محلات ایجاد کرد.

امام محله کوی شهید صالحی قائم‌شهر خاطرنشان کرد: جذب جوانان به سمت مسجد و فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی وسیله علائق جوانان به ویژه ورزش و تفریح یکی دیگر از وظایف امام محله است.

وی با اشاره به ضرورت مطالبه‌گری مردم در این زمینه تأکید کرد: امام محله باید سطح مطالبه‌گری مردم از خود را بالا ببرد، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسب در اجرای برنامه‌های فرهنگی، عمرانی، زیارتی و سیاحتی به این مهم کمک می کند.

حجت‌الاسلام احمدی زلتی یادآور شد: برگزاری مراسم مختلف دعا و نیایش، برگزاری اردوهای تفریحی، برگزاری اردوهای راهیان نور و برگزاری کاروان‌های زیارتی بخشی از مطالبات مردم از امام محله است که در سایه آن می‌توان بین امام محله و مردم وحدت و همدلی ایجاد کرد.

وی با بیان این‌که امامان محله باید با زبان رسانه و سواد رسانه‌ای آشنا باشند، تصریح کرد: در ایام شیوع بیماری منحوس کرونا فعالیت های بسیار خوبی همچون تهیه بسته‌های معیشتی، ضد عفونی اماکن عمومی، سرکشی و تهیه اسباب و اثاثیه منزل برای سالمندان و … تحت نظارت امامان محله صورت گرفت که با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای می‌شد بسیاری از این فعالیت‌ها را پوشش داد.

مهمترین ویژگی‌های امام محله

راهیار امامان محله استان مازندارن اخلاص و توکل به خدا را لازمه کار امامان محله دانست و گفت: امامان محله باید در کار خود اخلاص و توکل به خدا داشته باشند، ‌در سایه اخلاص به خدا بسیاری از مسائل و مشکلات مادی رفع می‌شود.

وی با اشاره به تجربیات خود در این زمینه ابراز داشت: در یکی از مناطق قائم‌شهر به عنوان امام جماعت فعالیت می‌کردم، مردم بسیاری از مایحتاج و نیازهای روزانه ما را فراهم می‌کردند و در این زمینه دغدغه‌ای نداشتیم، چون مردم وقتی ببینند یک روحانی اخلاص دارد با جان و دل به او خدمت می‌کنند.

حجت‌الاسلام احمدی زلتی تصریح کرد: اگر یک روحانی به جای دغدغه خدمت به مردم و رفع گرفتاری‌ها و مشکلات آنان، دغدغه حل مسائل و مشکلات مالی خود را داشته باشد و چشمش به دنبال اندک مقرری سازمان یا نهاد و اداره باشد، از چشم مردم می‌افتد و بعد از مدتی کارکرد خود را از دست می‌دهد.

ثمرات و برکات طرح امام محله

وی با اشاره به ثمرات و برکات طرح امام محله بیان داشت: مدت زمان زیادی از شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است،‌ توجه به مشکلات مردم و حل گرفتاری‌های آنان به ویژه مردم حاشیه‌نشین و محروم در روستاها از برکات این طرح است.

راهیار امامان محله استان مازندارن تأکید کرد: در صورتی که از امامان محله پشتیبانی مناسب صورت گیرد و این طرح استمرار و تداوم پیدا کند، بیش از گذشته شاهد موفقیت،‌ پیشرفت و گسترش این طرح خواهیم بود.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!