ارائه خدمات معرفی، تأمین هزینه‌ها و مشاوره در ازدواج؛

امام محله‌ای که برای ۲۰۰ زوج جوان پدری کرد

امام محله‌ای که برای ۲۰۰ زوج جوان پدری کرد
مجتبی عظیمی
0
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

حجت الاسلام صالحی اصل نزدیک به ۱۰ سال است که در روستای سراب تاوه حضور دارد و با تجربه ای که در زمینه تبلیغ داشته توانسته در این روستا با راه اندازی مرکز خیریه اقدامات خوبی مانند تأمین جهیزیه بیش از ۲۰۰ جوان را به انجام رساند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمدعلی صالحی اصل امام روستای سراب تاوه شهرستان بویر احمد از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد است، او از سال ۷۷ مشغول به تبلیغ شده و به گفته خود از اولین امامان طرح استقرار است، از سال ۹۲ در این روستا حضور یافته و اقدامات خوبی را به انجام رسانده است.
روستای سراب تاوه با جمعیتی ۱۳ هزار نفره جای کار بسیاری داشت. این امام با تجربه، انجام چند کار شاخص را در دستور کار خود قرار داد و از این طریق موفق به خدمت رسانی ویژه به اهالی شد.
یکی از این اقدامات، تأسیس پایگاه بسیج خواهران در روستا بود که با همت او شروع به کار کرد و این پایگاه به محلی برای فعالیت های بانوان روستا تبدیل شد.

این مرکز نیکوکاری بیش از ۲ هزار نفر را تحت پوشش دارد
راه اندازی مرکز نیکوکاری در روستا خدمت دیگر حجت‌الاسلام صالحی اصل بود، مرکزی که دغدغه آن رفع نیازهای محرومین و افراد بی بضاعت است و با شناسایی خانواده ها اقدامات زیادی از قبیل توزیع بسته های معیشتی، کمک به خرید جهیزیه، ازدواج و درمان را در دستور کار خود قرار داد و توانست از افراد و خانواده های بسیاری دستگیری کند.
این مرکز که کار خود را در ابتدا با ۲ میلیون تومان شروع کرده حالا ماهیانه بیش از ۳۰ میلیون تومان می تواند در امور خیرخواهانه صرف می کند، منبع این درآمد از طریق کمک های خیرین، سپاه، کمیته امداد و… است که تا کنون ۲۲۵۰ نفر از این روستا و دیگر روستاها تحت پوشش قرار داده است.

مرکز نیکوکاری شهید سلیمانی که از سه سال قبل شروع به فعالیت کرده است در مناسبات مختلف، بسته های معیشتی را به دست مردم رسانده و توانسته باری از دوش خانواده های نیازمند بردارد. در روزهای اخیر با آماده سازی و توزیع ۱۹۰ بسته معیشتی گام دیگری در کمک به نیازمندان برداشته است.

حل مشکل ازدواج جوانان و سامان دادن به بیش از ۲۰۰ زوج
مسئله تأخیر در ازدواج جوانان به علل گوناگون یکی از مواردی است که باید به رفع آن اهتمام ویژه داشت، این علل ممکن است از عدم همسان گزینی در انتخاب دختران و پسران باشد و یا عدم توانایی مالی در تأمین هزینه های مراسم عقد و ازدواج که حجت الاسلام صالحی اصل سعی داشته این مسئله را در روستا حل کند؛ تا کنون با معرفی ۱۰ زوج به یکدیگر و تأمین هزینه های مراسمات ازدواج توانسته صفر تا صد مشکل این جوانان را حل کند، او معتقد است که مثل یک پدرانه نسبت به این جوانان احساس مسئولیت دارد؛ بنابراین حتی بعد از ازدواج نیز با سر زدن به این زوج های جوان اختلافات و یا مشکلات آن ها را در صورت بروز حل می کند.
این امام محله علاوه بر این ۱۰ زوج، برای ۲۰۰ زوج جوان دیگر نیز امکان شروع زندگی مشترک را با تأمین جهیزیه فراهم کرده و شادی را به زندگی این جوانان آورده است.

کمک به درمان بیماران نیازمند
کمک به بیماران نیازمند موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد، بسیاری از ما افراد مختلفی از دوست، آشنا، همسایه‌ها و… می‌شناسیم که با بیماری دست و پنجه نرم می کنند، هزینه درمان بالا رفته و ممکن است بعضی افراد در پرداخت آن مشکل داشته باشند، در این روستا نیز هستند افرادی که به دلیل اوضاع نامناسب اقتصادی رنج فقر و بیماری را همزمان متحمل می شوند.
اما حجت الاسلام صالحی اصل با اختصاص بخشی در مرکز خیریه شهید سلیمانی به امر درمان نیازمندان کمک شایانی به اهالی کرده است؛ او با معرفی افراد بیمار به مرکز ثامن الحجج(عج) که زیر نظر آستان قدس رضوی در استان فعالیت دارد، توانسته برای ۱۵۰ نفر از بیماران روستا با پرداخت کمک هزینه درمانی اعم از ویزیت رایگان و هزینه دارو درمان، تسهیلاتی را فراهم کند.
علاوه بر این ها او هزینه درمان سه بیمار که درگیر بیماری سرطان بودند نیز تأمین کرده و از این طریق توانسته امید به زندگی مجدد را به آن ها هدیه دهد.

فعالیت‌های عمرانی در قالب گروه‌های جهادی
فعالیت های عمرانی و کمک به مرمت و بازسازی منازل نیازمندان توسط گروه جهادی حاضر در روستا که متشکل از اقشار مختلف مانند بنا و جوانان بسیجی و دانشجویان بود، یکی از اقدامات خوبی است که با محوریت این امام محله پیش می‌رود؛ این گروه جهادی با ساخت سرویس بهداشتی برای نیازمندان و یا نصب ایزوگام و ساخت دیوار برای منازل ۲۰ خانواده محروم و افراد بی بضاعت توانسته در زمینه عمرانی نیز گام‌های خوبی بردارد.
حجت الاسلام صالحی اصل که به عنوان مصالحه گر دادگستری در روستا فعالیت دارد، با فعالیت در سطح استان و پیگیری پرونده ها تاکنون اختلافات بسیاری اعم از خانوادگی و یا اجتماعی را حل و فصل کرده است.
او اهتمام ویژه ای نسبت به رفع مشکلات روستا دارد و با توجه به اینکه بعضا نزاع خانوادگی در این منطقه نیز اتفاق می‌افتد، حجت الاسلام صالحی اصل، با پیگیری مشکلات خانوادگی و مشاوره و راهنمایی بین زوجین صلح و سازش ایجاد کرده است؛ تاکنون موفق شده از هر ۱۰ اختلاف ۶ مورد را با مشاوره حل و فصل کند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!