مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان:

گفتمان امام محله کارکرد اسلام ناب را نمایان می‌کند

گفتمان امام محله کارکرد اسلام ناب را نمایان می‌کند
پورفلاح
0
۲۰ دی ۱۳۹۹

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: حلقه مفقوده‌ای که در بحث تبلیغ در حوزه اسلام و اسلام ناب وجود داشت و جای آن در حوزه، خالی بود “گفتمان امام محله” بود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام مهدی قدرتی، مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان، گفت: حلقه مفقوده‌ای که در بحث تبلیغ در حوزه اسلام و اسلام ناب وجود داشت و جای آن در حوزه خالی بود، گفتمان امام محله بود.

وی با بیان این‌که گفتمان امام محله کارکرد اسلام ناب را نمایان می‌کند، در ادامه افزود: امام محله در این گفتمان افزون بر کارکرد مذهبی، کارکرد اجتماعی هم دارد.

حجت‌الاسلام قدرتی اظهار کرد: اعتقاد ما به این است که هر امری که به زندگی اجتماعی مردم ارتباط داشته باشد ارجاعی به اسلام ناب دارد و آن‌کسی که باید این آدرس و ارجاع را عملیاتی کند و مصداق قرار دهد به‌طور یقین امام محله است.

وی خاطرنشان کرد: امام محله باید نقش پیامبرگونه حضرت رسول(ص) را در محلات ایفاء کند. ما امام محله را در حد یک پیش‌نماز نمی‌دانیم، بلکه در حد رهبری و راهبری فرهنگی و اسلامی یک محله می‌دانیم، این محله می‌تواند کمی بزرگ‌تر شود و یک ده یا یک شهرستان و یا بیشتر باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان ابراز داشت: ۳۰۰ نفر از روحانیان در قالب امام روستا، امام محله یا امام پایگاه اجتماعی در استان لرستان فعالیت می‌کنند و گفتمان امام محله را در محلات بروز و ظهور داده‌اند.

وی ادامه داد: خدمات‌رسانی در ایام شروع کرونا با تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، مشاوره ازدواج و همسرداری، مشاوره اعتیاد، ایجاد اشتغال برای زنان بی‌سرپرست با ایجاد کارگاه بسته‌بندی گیاهان دارویی یا ایجاد کارگاه قالیبافی،‌رسیدگی به دانش‌آموزان با تهیه تبلت و لوازم‌التحریر و مدیریت ساخت منزل برای نیازمندان بخشی از فعالیت‌ها و خدمات امامان در استان لرستان است.

حجت‌الاسلام قدرتی در پایان با تأکید بر ضرورت حمایت از گفتمان امام محله گفت: امامان محله و طلاب ما، روحیه‌ای جهادی دارند ولی برای گسترش کمی و کیفی این گفتمان نیازمند حمایت‌های دولتی و همراهی مردم هستیم.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!