معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد؛

روایت میدان و پوشش رسانه‌ای؛ اولویت اصلی در مهرواره محله همدل۲

روایت میدان و پوشش رسانه‌ای؛ اولویت اصلی در مهرواره محله همدل۲
مجتبی عظیمی
0
۱۰ اسفند ۱۴۰۱

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: بنا داریم در مهرواره محله همدل۲، رسانه و روایت را در اولویت قرار دهیم و این کار اکنون با توجه به موج ناامیدی که دشمن القا می‌کند، ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مرتضی همتی‌فر معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در گفت‌وگویی پیرامون سلسله نشست‌های شهید عجمیان که با حضور خادمین مهرواره محله همدل۲ در قم برگزار شد، با اشاره به حضور کارشناسان سازمان تبلیغات استان‌ها در این نشست، گفت: برای نخستین بار در طول چهار سال همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی، شاهد برگزاری نشستی بدین شیوه بودم و بارها تأکید کرده بودیم که اگر عملیاتی قرار است طراحی و اجرا شود نیاز است کارشناس‌ها به همراه معاونین و مدیران ستادی توجیه شوند؛ برگزاری چنین نشستی با این رویکرد، اتفاق مبارکی بود که امید است حاصل آن کسب تجربه‌های کافی برای طراحی عملیات‌های بعدی باشد.

وی پیشنهادی نیز برای بهتر برگزار شدن چنین نشست‌هایی داشت و در این زمینه، اظهار داشت: اگر طرح مهرواره محله همدل۲، پیش از برگزاری این نشست، برای استان‌ها ارسال و مطالعه می‌شد و یک همفکری در سطح استان انجام می‌‌گرفت و سؤالات و ابهامات خادمین در این نشست مطرح و رفع و رجوع می‌شد که این کار می‌توانست بازخورد و بهره‌وری بیشتری را به همراه داشته باشد.

حجت الاسلام همتی‌فر با اشاره به ویژگی‌های خوب و مؤثر مهرواره محله همدل۱، بیان کرد: مهرواره قبلی حقیقتا مردم محلات را حول مسجد جمع و فعال کرد و اتفاقات خوبی را رقم خورد؛ گاهی حتی از بعضی از اتفاقاتی که در قالب این رویداد در استان رقم می‌خورد شگفت زده می‌شدیم که چنین کاری در حال انجام است و ما از آن غافلیم.

وی روایت میدان و کار رسانه‌ای قوی‌تر را به عنوان رویکرد اصلی طراحان مهرواره محله همدل۲ عنوان کرد و گفت: ما نیز بنا داریم در این مهرواره، رسانه و روایت را در اولویت قرار دهیم؛ این‌کار با توجه به موج ناامیدی که دشمن القاء می‌کند، ضروری به نظر می‌رسد چراکه وقتی مردم ببینند که گره امورشان به دست خودشان در حال باز شدن است، مطمئنا حس امیدواری بیشتری به بدنه جامعه تزریق خواهد شد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همچنین افزود: در مهرواره محله همدل۱، ظرفیت‌های مردمی خوب احصاء شدند اما این ظرفیت‌ها خوب روایت نشدند که کارویژه ما در محله همدل۲ در بحث روایت کردن و رسانه‌ای کردن این ظرفیت‌ها می‌باشد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برای ماه‌های شعبان و رمضان اشاره و عنوان کرد: اداره کل خراسان رضوی هر ساله برای ماه مبارک رمضان برنامه فصل بندگی را برگزار می‌کند و برای ماه شعبان نیز که به مناجات و ارتباط با خدا در روایات سفارش شده، برنامه ریزی ما احیاء و گسترش جلسات مناجات خوانی در سطح محلات مختلف استان بوده است.

حجت الاسلام همتی فر همچنین تجهیز مبلغین و ارائه محتوا به آنان و پای کار آوردن مسئولان هیئات مذهبی را از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال اعلام کرد و گفت: رمضان ماه بهار قرآن است به همین دلیل تلاش داریم که مسئولان جلسات قرآن، از حافظین تا قاریان قرآن را به خط کنیم و با برگزاری جلسات توجیهی به رونق هرچه بیشتر چنین جلساتی بپردازیم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!