تلاش امام محله و تلاش بچه های مسجد در زمینه ترویج ازدواج آسان؛

زوج های جوان نیمه شعبان راهی خانه بخت می شوند

زوج های جوان نیمه شعبان راهی خانه بخت می شوند
مجتبی عظیمی
0
۱۱ اسفند ۱۴۰۱

حجت الاسلام جمشید خاوری امام محله دهه هفتادی  و مدیر کانون فرهنگی هنری شهید باکری رودبار جنوب با کمک بچه مسجدی ها آستین همت را بالا زده و با برپایی جشن ازدواج آسان جوانان را راهی خانه بخت می کند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، کانون فرهنگی هنری شهید باکری رودبار جنوب که این روزها همه آن را با فعالیت های جهادیش می شناسند در مسجد صاحب الزمان (عج) روستای سردی هیر شاه آباد در ۳۵ کیلومتری اسلام آباد مرکز شهرستان رودبار جنوب قرار دارد.

این روستا ۱۶۵ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر دارد و کانون فرهنگی هنری شهید باکری با فعالیت های جهادی خود منشا خدمات و برکات فراوانی برای اهالی آن شده است.
کانون فرهنگی هنری شهید باکری رودبار جنوب از سال ۹۸ فعالیت خود را با رویکرد اجرای برنامه های فرهنگی و هنری آغاز کرد، رفته رفته با توجه به عمق محرومیت منطقه حجت الاسلام جمشید خاوری مدیر کانون فرهنگی هنری شهید باکری بچه های مسجد را دور خود جمع می کند و گروه جهادی شهید باکری کانون را تشکیل می دهد.

این امام محله دهه هفتادی با کمک بچه مسجدی ها آستین همت را بالا می زند و در عرصه های مختلف اجتماعی وارد عمل می شود و ازدواج آسان یکی از خدمات این گروه جهادی مسجدی است.او می گوید؛ با ترویج فرهنگ ازدواج آسان قطعا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی حوزه خانواده خواهیم بود.

حجت الاسلام خاوری یادش می آید درست چند ماه پس از راه اندازی کانون شهید باکری در نیمه شعبان سال ۹۸ توانسته با کمک بچه های مسجد۹۰ نفر از جوانان روستای سردی هیر شاه آباد را راهی خانه بخت کند. او می گوید؛ از سال ۹۸ هر ساله به همت بچه مسجدی های گروه جهادی شهید باکری در نیمه شعبان و عید غدیر ۹۰ نفر از جوانان رودبار جنوب به خانه بخت رفته اند. نیمه شعبان نیز امسال ۲۰ نفر از جوانان زهکلوت و بخش در قالب جشن ازدواج آسان زندگی مشترک خود را آغاز می کنند‌.

این امام محله می گوید؛ برای تحکیم بنیان خانواده ها نیاز هست که جوانان قبل از شروع زندگی مشترک مهارت های زندگی را فرا گیرند و ما در کانون شهید باکری به این مهم توجه داریم. یک هفته قبل از برگزاری جشن ازدواج آسان با دعوت از مشاورین مطرح استان کارگاه های آموزش سبک زندگی اسلامی با محوریت مهارت های رفتاری و کلامی زوجین برگزار می کنیم و به لطف خداوند تاکنون این زوجین زندگی پایداری داشته اند.

به گفته حجت الاسلام خاوری؛ همزمان با برگزاری جشن ازدواج آسان جوانان، در حد توان با کمک خیرین و بچه مسجدی های گروه جهادی شهید باکری، اقلام مورد نیاز برای آغاز زندگی مشترک آنها را تهیه کرده و به آنها اهدا می کنیم و آن دسته از زوجین که عقد نکرده اند نیز هزینه عاقد را نیم بها پرداخت می کنیم و هزینه آرایشگاه و تزیین ماشین عروس را نیز پرداخت می کنیم.

این طلبه دهه هفتادی می گوید؛ چند روز پس از برگزاری جشن ازدواج آسان، زوج های جوان را برای عرض ارادت به ساخت مقدس امام رضا (ع) راهی مشهد مقدس می کنیم تا ضمن زیارت بتوانیم خاطره خوشی را از آغاز زندگی در ذهن خاطر ماندگار کنیم.

او می گوید؛ در این اردو آنها را به گلزار شهدا، اماکن تفریحی نیز می بریم و برای آنها کارگاه آموزشی و مشاوره پس از ازدواج برگزار می کنیم و مسابقات فرهنگی و ورزشی برای آنها برگزار می کنیم و در این سفر معنوی یک روز هم زوجین مهمان سفره با برکت علی ابن موسی الرضا (ع) می شوند.

به گفته حجت الاسلام خاوری؛ این طور نیست که ما زوجین را تنها بگذاریم هر چند وقت یکبار با بردن بسته های معیشتی به آنها سرکشی می کنیم تا رفته رفته روی پای خود بایستند و آن دسته از زوجین که خدا به آنها فرزندی عطا کرده اما شیر خشکی است برای آنها نیز شیر خشک هدیه می بریم.

به گفته حجت الاسلام خاوری؛ در سال ۹۶ معمم شدم و با تاسیس کانون فرهنگی هنری شهید باکری برنامه های تبلیغی خود را آغاز کردم و اکنون رابط «طرح ایران جوان بمان» شهرستان رودبار جنوب هستم. در لبیک به ندای رهبری برای جوانی جمعیت با همکاری سپاه شهرستان و ۱۵۰ نفر از نخبگان فرهنگی در حال تبیین اهمیت جوانی جمعیت هستم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!