از سوی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد مطرح شد؛

پیشنهاد برگزاری نمایشگاه ویژه مهرواره محله همدل۲+ فیلم

پیشنهاد برگزاری نمایشگاه ویژه مهرواره محله همدل۲+ فیلم
مجتبی عظیمی
0
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد پیشنهاد برگزاری نمایشگاه ویژه مهرواره محله همدل۲ را مطرح کرد و گفت: این کار می‌تواند انگیزه خوبی را در ارتباط ارائه طرح‌ها و برنامه‌ها فراهم کند و ضمن آن برنامه‌های میان مدتی را با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب در ارتباط با مهرواره، اجرایی کنیم.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام خلیل سلطانی در گفت‌وگویی در خصوص برگزاری سومین نشست «هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل» مزین به نام شهید عجمیان در قم اظهار داشت: این نشست دارای برنامه های بسیار مؤثری به لحاظ محتوایی بود، به خصوص در آئین افتتاحیه، دو برنامه پیرامون نشست معاونین فرهنگی، نقطه نظرات خوبی در مورد مهرواره محله همدل ارائه شد.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: همچنین در این نشست، ۸ برنامه در مورد طرح واره جدید و دیدگاه‌های فعلی برنامه ریزی شده که می تواند بسیاری از نواقص مهرواره قبلی را رفع و نقاط قوت را تقویت کند. بسیاری از نظرات از استان های مختلف جمع بندی شده است و در مجموع هم‌فکری و خرد جمعی و هم‌افزایی خوبی را شاهد هستیم.
حجت الاسلام سلطانی عنوان کرد: امید است با برنامه ریزی بهتر به شکل قوی تری این مهرواره در مدت یک سال عملیاتی شود و با خروجی و نتایج خوبی به پایان برسد.
وی ضمن پیشنهاد برپایی نمایشگاه ویژه مهرواره محله همدل۲، گفت: این نمایشگاه می تواند انگیزه خوبی را در ارتباط ارائه طرح ها و برنامه‌ها فراهم نماید و می توانیم برنامه های میان مدتی را با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با مهرواره اجرایی کنیم. در واقع نمایشگاه می‌تواند باورها و فکر و برنامه ها را تقویت کند تا برنامه ریزی بهتری در مورد طرح های خود داشته باشیم.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در مورد برنامه های امام محله ها در ارتباط با این مهرواره، خاطرنشان کرد: در حوزه کاری امام محله ها نیز اتفاقات ارزشمندی رخ خواهد داد؛ به ویژه اینکه فقط نباید محله و منطقه خود را ببینیم، چراکه این برنامه جامعی است و باید بتوان در قالب این طرح ها امام محله هایی را تربیت کرد که در هر نقطه ای از جهان باشند، بتوانند برنامه های راهبردی را ارائه کنند.
حجت الاسلام سلطانی گفت: بدون تردید امام محله ها نباید تنها محله های خود را جز دغدغه‌ها بدانند و طرح ها باید جامعیت لازم را برای حل مشکلات در محدوده وسیع تری را داشته باشد.
وی افزود: برگزاری گعده ها در حاشیه این نشست ها نیز دارای آثار و برکات زیادی است و می توان با هم افزایی در ارتقای برنامه ها و اهداف مؤثر باشد، در این باره برگزاری گعده‌ها به صورت هفته ای بازتاب بهتری در خرد جمعی و هم فکری و ارائه راهکار و رفع موانع دارد.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد بیان کرد: از نظر محتوایی نیز اقدامات خوبی شکل گرفته است؛ هر چند در طول سال نشست هایی با هیئت های مذهبی و بانوان فعال و جامعه هدف داریم اما برگزاری چنین نشست هایی که با حضور همه متولیان در کنار هم شکل گرفته باشد، کم نظیر بوده طرح های بهتری ارائه می شود.
وی یکی از پیشنهادات مطرح شده در این نشست‌ها را استفاده از ظرفیت رسانه عنوان کرد و گفت: حضور رسانه ها می تواند در انتقال بسیاری از مفاهیم و پیام ها مؤثر باشد، همچنین در سطح استان ها چنین برنامه هایی باید به صورت مجازی برگزار شود تا متولیان استانی نیز از سیاست ها و برنامه های سازمان آگاهی یابند و کاری واحد شکل بگیرد.
حجت الاسلام سلطانی تصریح کرد: وجه امتیاز مهرواره محله همدل۲ نسبت به مهرواره قبلی این است که برنامه ریزی بهتری در مورد حضور همه مردم و مشارکت ها در کنار امام محله انجام شده است و در سطح جامع تری می تواند این طرح ها عملیاتی شود. در واقع وجه تمایز با برنامه های قبلی این است که این برنامه کامل تر و جامع تر و محتواها بیشتر شده است و وسعت این طرح چشم انداز خوبی نسبت به قبل دارد و به بلوغ رسیده است.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد، عملکرد این استان را در برگزاری مهرواره محله همدل۱ مورد توجه قرار داد و یادآور شد: ما در آن مهرواره رتبه های کشوری داشتیم اما به دلیل تبلیغات کم و اطلاع رسانی ضعیف تر، بسیاری از افراد اطلاعی از برنامه و حضور در آن پیدا نکنند. در این مهرواره همه تلاش هستیم که کار دیده شود، اطلاع رسانی خوبی شکل بگیرد و رسانه ها پای کار بیایند، در واقع کارهای مقدماتی با تأکید بر اصل اطلاع رسانی به موقع شکل گرفته است.

حجت الاسلام سلطانی در مورد برنامه های اعیاد شعبانیه در استان یزد، گفت: با همراهی شهرداری و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان، برنامه‌های و اتفاقات خوبی در حوزه مهدویت، رقم خورده است. در جهت تعامل بیشتر از موکب داران و تشکل های مردمی و هیئت‌های مذهبی جهت برگزاری جشن نیمه شعبان دعوت به عمل آمده است ضمن اینکه توزیع بسته های فرهنگی نیز از جمله این برنامه هاست.
وی عنوان کرد: همچنین تشکیل گروه‌های سرود و اجرای سرودهای معنوی و با محتوا در نیمه شعبان از جمله رویکردهای مهم در برگزاری نیمه شعبان است، به ویژه اینکه در مورد محتواهای برنامه های سال قبل در سطح شهر نیز آسیب شناسی انجام گرفته تا بتوانیم با شور و شعور این برنامه ها را عملیاتی کنیم.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد اعزام سخنران و حضور خواهران و برادران مبلغه در جشن های مردمی نیمه شعبان را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و افزود: در ماه مبارک رمضان نیز که بهار قرآن است، سازمان تبلیغات اسلامی با همراهی صدا و سیما برنامه تلاوت قرآن را دارد و در مساجد و محله ها نیز برنامه های قرآنی خوبی پیش بینی شده است، ضمن اینکه برنامه های فرهنگی و مذهبی در شب های قدر نیز اجرا می شود.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!