مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد خبر داد:

تشکیل «شورای فرهنگی روستا» با محوریت امام روستا

تشکیل «شورای فرهنگی روستا» با محوریت امام روستا
پورفلاح
0
۲۳ دی ۱۳۹۹

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد گفت: در روستاهای این شهرستان با استفاده از ظرفیت امام روستا و حول محور مسجد، شورای فرهنگی روستا تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام سید هاشم موسوی نیا، مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد، گفت: در روستاهای این شهرستان با استفاده از ظرفیت امام روستا و حول محور مسجد، شورای فرهنگی روستا تشکیل شده است.

وی در ادامه افزود: در همین راستا شناسایی فعالان فرهنگی،‌ معلمان قرآنی، معتمدان محلی، نخبگان علمی، هنری و ورزشی در بیش از ۷۰ روستای پرجمعیت شهرستان بویراحمد انجام شده است.

حجت‌الاسلام موسوی نیا در ادامه با بیان این‌که شناسایی این افراد سبب می‌شود از ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … آنان بهره‌مند شد،‌ اظهار کرد: به منظور ایجاد ظرفیت و رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم تعداد خانه‌های عالم، مشکلات روستاها، خانواده‌های نیازمند، بیماران و … نیز شناسایی شده‌اند.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد با اشاره به تعاملات این اداره با سایر نهادهای اجتماعی و انقلابی، گفت: با هدف رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم در سطح شهرستان با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی تعاملات خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا با دستگاه‌های اجرایی که در شهرستان حضور دارند و می‌توانند کاری انجام بدهند تفاهم‌نامه‌هایی بسته‌ایم به طور مثال تیپ ۴۸ با توجه به اینکه از امکانات خوبی همچون ماشین‌آلات سنگین برخوردار است برای بازگشایی جاده و لوله‌کشی آب و گاز تفاهم کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام موسوی نیا یادآور شد: با کمیته امداد امام نیز همکاری داریم؛ خدمات به خانواده‌های کمتر برخوردار، اشتغال‌زایی برای افراد تحت پوشش و معرفی برای استفاده از خدمات، بخشی از اقدامات انجام گرفته است.

وی ادامه داد: بانک قرض‌الحسنه رسالت شبکه توسعه اجتماعی تشکیل داده است و برای آن‌هایی که می‌خواهند مشاغل خانگی راه‌اندازی کنند، حاضر به پرداخت قرض‌الحسنه بدون سود و بدون کارمزد است. همچنین از خدمات بسیج مهندسین برای اعزام تیم مهندسی و اعزام تیم پزشکی به روستاها از طریق بسیج جامعه پزشکان استفاده کرده‌ایم و با سازمان فنی و حرفه‌ای نیز برای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌هایی امضا  شده است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بویراحمد با دعوت از جوانان متعهد و انقلابی برای شرکت در برنامه‌های فرهنگی جهادی، گفت: نزدیک به ۱۵ گروه جهادی اعلام آمادگی کرده‌اند که به شکل منسجم و بهتر به نیازمندان بر اساس اولویت‌ها و شناسایی‌ها خدمت‌رسانی کنند.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!