راهیار استان خراسان جنوبی:

آثار و برکات حضور امام محله در روستاها

آثار و برکات حضور امام محله در روستاها
پورفلاح
0
۰۹ دی ۱۳۹۹

یک امام محله در یکی از روستاهای نزدیک مرز در منطقه سربیشه فعالیت‌های موفقی در زمینه خیریه،‌ فعالیت‌های اجتماعی،‌ فرهنگی و … داشته است. این امام محله به قدری موفق عمل کرده که وقتی استاندار از بخشدار منطقه می‌پرسد چه امکاناتی نیاز دارید،‌ جواب می‌دهد من ۸ خانه­ عالم و ۸ امام روستا یا محله مثل این می­ خواهم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت‌الاسلام محمد بنی خزاعی، راهیار استانی خراسان جنوبی با اشاره به حضور فعال روحانیت در عرصه‌های اجتماعی گفت: روحانیت در عرصه‌های مختلفی همچون سیل گلستان، ماهشهر و دیگر عرصه‌ها حضور مبارکی داشته است و یک انقلاب اجتماعی در این حوزه اتفاق افتاده است.

وی در ادامه افزود: آنجایی که روحانی شیعه ما یک اهل سنت را به دوش کشید و در خوزستان به یاری سیل‌زدگان شتافتند، نشانگر ظهور و بروز روحانیت در عرصه‌های مختلف است.

حجت‌الاسلام بنی خزاعی با اشاره به ضرورت معرفی الگوهای موفق در گفتمان امام محله اظهار داشت: یک امام محله در یکی از روستاهای نزدیک مرز در منطقه سربیشه فعالیت‌های موفقی در زمینه خیریه،‌ فعالیت‌های اجتماعی،‌ فرهنگی و … داشته است. این امام محله به قدری موفق عمل کرده که وقتی استاندار از بخشدار منطقه می‌پرسد چه امکاناتی نیاز دارید،‌ جواب می‌دهد من ۸ خانه­ عالم و ۸ امام روستا یا محله مثل این می­ خواهم.

راهیار استان خراسان جنوبی با تأکید بر حضور اثرگذار امام در روستاها و محلات، خاطرنشان کرد: آقای بخشدار فکرش این است که اگر خانه عالم ساخته شود و امام روستا استقرار پیدا کند، مشکل امنیتی، مشکل اجتماعی، مشکل سیاسی و اقتصادی من حل می‌َشود.

وی با اشاره به ضرورت حضور امامان محله در فضای مجازی ادامه داد: فضای مجازی امروز بسیاری از جوانان و خانواده‌ها را درگیر کرده است و روحانیت با حضور در این عرصه نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد و مشکلات و گرفتاری‌های مردم را برطرف کند.

حجت‌الاسلام بنی خزاعی با تأکید بر شبکه‌سازی در فضای مجازی در پایان گفت: دنیای امروز دنیای رسانه است و جنگ امروز ما جنگ رسانه است، ما از نظر نیروی متخصص و ظرفیت، کمبودی نداریم، صدها امام روستا و هزاران هیئتی که داریم هر کدام اگر یک کانال و رسانه داشته باشند، می‌توانند در این عرصه تأثیرگذار باشند.

به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!