نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت مطرح کرد:

بروز و ظهور کارکردهای مسجد در سایه انقلاب اسلامی/ مسجد محلی برای آماده‌سازی مقدمات ظهور+صوت و فیلم

بروز و ظهور کارکردهای مسجد در سایه انقلاب اسلامی/ مسجد محلی برای آماده‌سازی مقدمات ظهور+صوت و فیلم
مجتبی عظیمی
0
۱۳ فروردین ۱۴۰۲

حجت الاسلام براتی گفت: یکی از کارکردهای مسجد که در سایه انقلاب معرفی شده است و به عنوان بیانیه و ماموریت در سرتاسر جهان مطرح شده است ظهور منجی موعود است که مسجد به عنوان مکانی برای آماده سازی این مهم در تدارک است که از معجزات بزرگ امام و امت است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام علی اکبر براتی نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت در ویژه برنامه چشمه با محوریت جمهوری اسلامی، مسجد و صدور انقلاب حضور یافت و در اشاره به رفراندوم دوازده فروردین و پیام امام گفت: امام راحل با استناد به آیه ۵ سوره مبارکه قصص به ملت شریف ایران که انقلاب را با نام خدا و از مساجد شروع کردند اشاره می کند و طبق این آیه که خداوند متعال می‌فرماید فرمانروایی عالم هدیه به مستضعفان بوده و آن ها را ائمه زمین قرار داده است. با نظر امام در این روز که ملت به عنوان دست خدا جمهوری اسلامی را انتخاب کرده اند ائمه روی زمین قرار گرفته اند و از آن با اصطلاح روز ولایت مردم نام برده است.

وی به بحث امامت، امت اشاره و مطرح کرد: ما امام را با نام امام امت می‌شناسیم و امام راحل در روز ۱۲ فروردین می‌فرماید: این روز، روز امامت امت است یعنی ملت عزیز ایران با انقلاب اسلامی که از مساجد و دین داری شان آغاز شده و در ادامه راه انبیا و ائمه است کاری کردند که به صورت تام امام برای امت قرار گیرند.

حجت‌الاسلام براتی به کارکرد مسجد اشاره و مطرح کرد: یکی از این کارکردها که در سایه انقلاب اسلامی به مردم معرفی شده است بیانیه و ماموریت مسجد در سرتاسر جهان است، که در آخرالزمان منجی به نام مهدی (عج) ظهور خواهد کرد و درباره آن قطعیت نیز وجود دارد و مسجد به عنوان مکانی برای آماده سازی ظهور امام زمان (عج) شده است که از معجزات بزرگ امام و امت است.

نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت اضافه کرد: روح جمهوری اسلامی انقلاب اسلامی است و صاحب این انقلاب به تعبیر امام خود مردم هستند، نباید بین کار مردم و دولت دوگانه سازی صورت گیرد. انقلاب اسلامی به لحاظ محتوا و مبانی قوی و قدرتمند است و برای پیاده سازی اهداف انقلاب اسلامی نیاز به نیروی انسانی است و این جوانان و مردم هستند که سرمایه اصلی هستند.

حجت‌الاسلام براتی افزود: از دل این سرمایه ها و نیروهای جوان باید نیروهایی پیدا شوند که متصدی امور دولتی و ارگان‌های حاکمیتی کار را جلو ببرند.

وی حفظ روحیه انقلابی در بین مردم را یکی از عوامل موفقیت برشمرد و گفت: اگر مردم از اهداف انقلاب اسلامی و مبانی آن فاصله بگیرند انقلابی گری شان کمرنگ می‌شود، در جامعه نباید بگذاریم روحیه انقلابی تضعیف شود و امام از این منظر است که می‌فرماید مساجد سنگر است آن را حفظ کنید که اگر آن را حفظ کنید جامعه نیز حفظ خواهد شد.

حجت‌الاسلام براتی با بیان اینکه مساجد جهان اسلام باید با یکدیگر ارتباط بگیرند و متصل شوند گفت: مقام معظم رهبری می‌فرماید؛ یکی از دغدغه‌های من این است که یک مفهوم بزرگ امت مسلمان که بین آن ها کمرنگ و گم شده را پررنگ کنیم مفهومی که شامل یک و نیم تا دو میلیارد نفر است.

وی ادامه داد: اگر این مفهوم پررنگ شود و خودمان را در خانواده دو میلیارد نفری ببینیم طبق فرمایش رهبری دیگر قضیه فلسطین، یمن و میانمار اتفاق نمی‌افتد.

حجت‌الاسلام براتی با اشاره بر اینکه مسلمانان بار تمدنی جهان را بر دوش کشیدند بیان کرد: شاخصه های ایجاد تمدن ایمان، معنویت، اخلاق، خردورزی، علم و فناوری است و مسجد مکانی است که فلسفه و سبک زندگی را معنا می‌کند. ملتی که می‌خواهد تمدن داشته باشد باید این ویژگی‌ها را دارا باشد.

نایب رئیس جمعیت جهانی حمایت از مقاومت اضافه کرد: عقلانیت و اخلاق ورزی باید در مسجد جدی تر گرفته شود و خطبا مردم را به عقلانیت و خردورزی هرچه بیشتر دعوت کنند،  چون مسجد جایی است که ماموریت تمدن سازی را باید پیش برد، چرا که افراد از کودکی تا بزرگسالی در آن تربیت می‌شوند.

وی در پایان عنوان کرد: مسجد باید قطب هر محله باشد، محله مسجد محور محله ای است امام محور، پیشنهاد می‌شود که افراد در مسجد برای راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی سرمایه‌گذاری کنند و تمدن محوری را ایجاد کنند.

false حجت الاسلام براتی

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!