مسئول نظارت و بازرسی بنیاد هدایت:

مسجد محل تجمع اندیشه ها و توزیع مسئولیت هاست

مسجد محل تجمع اندیشه ها و توزیع مسئولیت هاست
پورفلاح
0
۰۹ دی ۱۳۹۹

مسئول نظارت و بازرسی بنیاد هدایت: از کارکردهای اصیل و عمیق مسجد، حضور مردم و اجتماع مردم محلات در مسجد است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ حجت الاسلام رفیعی، مدیر دفتر نظارت و بازرسی بنیاد هدایت با اشاره به جمله مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که فرمودند: « اینک وارد دومین مرحله از خودسازی و جامعه پردازی شده ایم» اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم به منویات مقام معظم رهبری که در راستای اهداف بزرگ انقلاب اسلامی است، جامه عمل بپوشانیم باید به دنبال این باشیم که بتوانیم مرحله جامعه پردازی و فعال سازی جامعه اسلامی و دولت اسلامی را ساری و جاری نماییم.
مسئول نظارت و بازرسی بنیاد هدایت با بیان این مطلب که سه رکن اصلی در تشکیل جامعه نبوی وجود دارد عنوان کرد: در رکن اول ؛ جامعه اسلامی نیاز به امام و رهبر دارد که اهدافی که خداوند برای جامعه اسلامی ترسیم کرده است و آرزوهای بزرگی که اسلام برای یک جامعه داشته است بتواند محقق کند. لذا ما در محلات نیاز داریم به کسی که مبانی و نظریات اسلام را با همان نگاهی که نبی اسلام(ص) داشته است پیاده کند.
حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: رکن دوم؛ مکان پایه بودن و محورپایه قراردادن مکانی به عنوان مسجد است.
وی با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مساجد در محلات افزود: طبق فرمایش مقام عظمای ولایت، مساجد ما با معابد مسیحیان، یهودیان و دیگر ادیان بسیار متفاوت است . در معابد برای عبادت می روند اما مسجد فقط محل عبادت نیست، محل تجمع اندیشه ها و توزیع مسئولیت هاست.
مسئول نظارت و بازرسی بنیاد هدایت، در ادامه به کارکردهای اصیل مساجد اشاره کرد و گفت: از کارکردهای اصیل و عمیق مسجد، حضور مردم و اجتماع مردم محلات در مسجد است و مسجد باید محل دریافت خدمات باشد.لذا امام جماعت به معنی امام جمعی از مردم است.
حجت الاسلام رفیعی در توضیح رکن سوم جامعه نبوی یاد آور شد: رکن سوم که در جامعه مدنی محسوس و ملموس است، حضور مردم در مساجد می باشد. بر همین اساس برای پیاده سازی جامعه اسلامی علاوه بر نظام اسلامی و انقلاب اسلامی که گام اول در رسیدن به تمدن اسلامی است، نیاز به جامعه اسلامی و دولت اسلامی داریم.
وی اذعان داشت: امام مسجد، روحانی دلسوزی است که قرار است با کمک و ظرفیت مردم به شکل جامع، آسیب ها، مشکلات، تهدیدها و فرصت ها را شناسایی و برای رسیدن به نقطه مطلوب، تمام تلاش خود را داشته باشد.
مسئول نظارت و بازرسی بنیاد هدایت، در حاشیه این گفتگو به توضیحاتی در خصوص فعالیتهای بنیاد هدایت پرداخت و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد هدایت را جهت پیاده سازی طرح امامان محله طراحی کرده است.
حجت الاسلام رفیعی به تشریح اقدامات انجام شده از سوی این بنیاد اشاره کرد و افزود: در بنیاد هدایت، ۳۷۰۰ طلبه در روستاها، ۳۵۰ طلبه در حاشیه شهرها و ۹۰۰ طلبه به عنوان امام محله، امام پایگاه فرهنگی و اجتماعی و امام روستا در حال فعالیت هستند که در این راستا، نگاه بنیاد هدایت مسئله ارتقاء امام و تعالی شبکه امامت است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شعار بنیاد هدایت رشد و تعالی شبکه امامت است که در این زمینه تمام تلاش خود را انجام داده تابتواند طلبه های توانمند مردمی و دغدغه مند را تربیت کند .
به حوزه مسجد و فعالیت های مرتبط با آن علاقمند هستم. تلاش دارم تا در سایت بنیاد هدایت کمک کنم تا فعالیت های متعددی را که امامان ما در سراسر کشور، به گونه ای خالصانه و جهادی انجام میدهند پوشش دهم تا هم مخاطبان بدانند یک امام موفق چگونه عمل میکند هم الگوهایی برای دیگر امامان مساجد معرفی کنیم با من از طریق لینک های روبرو در تماس باشید.
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!