پیشتازی روستای باغ‌حلی در ایجاد پایگاه قرآنی

پیشتازی روستای باغ‌حلی در ایجاد پایگاه قرآنی
مجتبی عظیمی
0
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

امام روستای باغ‌حلی شهرستان سلطانیه با تدارک برنامه‌های متنوع قرآنی همچون آ‌موزش، تربیت حفاظ و تجهیز مسجد روستا به قرآن‌های نو توانسته گام‌های موثری در اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه قرآنی بردارد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام «حسین‌علی ازبل»، امام روستایی است که حدود دو سال است، در روستای باغ حلی شهرستان سلطانیه استان زنجان در محورهای آموزش قرآن کریم، تجهیز مسجد جامع خیرآباد و خانه های روستا به قرآن های نو، اجرای طرح تلاوت نور و طرح تفسیر فعالیت دارد و در تحقق شعار هر مسجد، یک پایگاه قرآنی تلاش کرده است. این امام روستا علاوه بر فعالیت های قرآنی در ارائه خدمات عمرانی، دستگیری از محرومان و رسیدگی به مشکلات آنها نیز فعال است.

حجت الاسلام«علی حسین ازبل»، با اشاره به انجام فعالیت های قرآنی در روستای باغ حلی شهرستان سلطانیه، اظهار کرد: قرائت قرآن کریم بعد از نماز مغرب و عشاء و تفسیر روزانه قرآن کریم در مسجد جامع این روستا مورد توجه است و همزمان با ماه مبارک رمضان نیز جزء خوانی قرآن کریم در مسجد انجام می شود.

این امام روستا با اشاره به برپایی محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته استانی، گفت: علاوه بر این، جلسات آموزش تجوید قرآن کریم برای خواهران و برادران برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این روستا دارای تعدادی حافظ قرآن کریم نیز است که در مسابقات قرآنی حائز رتبه برتر نیز بوده اند.

این امام روستا حل مشکلات و آسیب های اجتماعی را از دیگر فعالیت های مسجدمحور خود برشمرد و ابراز کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر رسیدگی به مشکلات مردم، با کمک های ریش سفیدان روستا مشکل طلاق چند نفر پیگیری و حل و تعدادی از اهالی روستا که با هم درگیر و نزاع داشتند، اختلافشان برطرف شد.

وی تهیه جهیزیه برای تعدادی از زوج های نیازمند، ارایه خدمات عمرانی، دعوت از مسئولین و استاندار و فرماندار برای رسیدگی به مشکلات روستا را بخش دیگری خدمات ارایه شده به عنوان امام روستا و با همکاری خیران برشمرد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!