مسجدی که در فعالیت‌های قرآنی زبانزد است

مسجدی که در فعالیت‌های قرآنی زبانزد است
مجتبی عظیمی
0
۲۴ فروردین ۱۴۰۲

مسجد علی بن ابی طالب محله جعفر آباد ملایر یکی از محلات کمتر برخوردار شهر ملایر است اما فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و اجتماعی این مسجد زبانزد بوده و به عنوان یکی از مساجد فعال شهرستان ملایر در حوزه های مختلف شهرت دارد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، مسجد علی بن ابی طالب محله جعفر آباد ملایر یکی از محلات کمتر برخوردار شهر ملایر است اما فعالیتهای فرهنگی وقرآنی و اجتماعی این مسجد زبانزد بوده و به عنوان یکی از مساجد فعال شهرستان ملایر در حوزه های مختلف شهرت دارد.

حجت الاسلام مجید حبیبی یکی از روحانیون جوان ملایری است که چند سالی به عنوان امام  پایگاه فرهنگی اجتماعی مسجد علی بن ابی طالب فعالیت می کند که فعالیت های متعددی از جمله در حوزه آموزش های قرآنی داشته است.

حجت الاسلام مجید حبیبی با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام شده در این محله و مسجد تشکیل کارگروه قرآنی بوده است افزود: این کارگروه با هدف پیشرفت برنامه های قرآنی در این محله شکل گرفت و در حال حاضر مدت ۵ سال است که همه ساله مراسم جزء خوانی قرآن در این مسجد برگزار می‌شود که از حضور اساتید و قاریان برجسته شهرستان در این برنامه ها استفاده می‌شود.

امام پایگاه فرهنگی اجتماعی مسجد علی بن ابی طالب محله جعفر آباد ملایر با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام شده برگزاری محافل انس با قرآن خانگی بوده است افزود: در این زمینه کودکان و نوجوانان همراه خانواده یک صفحه و یک سوره از قرآن را قرائت و تصاویر آن را برای ما می فرستند و ما نیز در راستای تشویق این نوجوانان و کودکان هدایایی را به آنها اهدا می‎ کنیم.

وی با بیان اینکه تا کنون۲۶ محفل انس با قرآن کودکانه توسط این مسجد برگزار شده افزود: این محافل با حضور کودکان محله در مکان های مختلف شهرستان شامل پارک معلم،، حوزه علمیه، مساجد و… بوده است.

حجت الاسلام حبیبی با بیان اینکه امسال هم در ماه رمضان جز خوانی جزء ۲۹ و ۳۰را برای کودکان داریم گفت: همچنین بانوان محله نیز جزءخوانی قرآن، روخوانی کلا تجوید و… را دارند.

وی با بیان اینکه روخوانی ، روان خوانی و تجوید را امسال گسترده است گفت: هدف ما پیشرفت و بصیرت افزایی کودکان از سنین کم است.

وی برگزاری جشن و برنامه های مناسبتی، برگزاری کلاسهای مختلف آموزشی، برگزاری را از برنامه هاه های این مسجد برشمرد و یادآور شد: در ماه مبارک رمضان نیز علاوه بر برنامه های قرآنی افطاری ساده ، توزیع نذورات، برگزاری برنامه احیای شب های قدر، و… را در این مسجد داریم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!