مدیر مؤسسه گفتگوی دینی:

تحقق وحدت اسلامی راه آزادسازی قدس است+صوت و فیلم

تحقق وحدت اسلامی راه آزادسازی قدس است+صوت و فیلم
مجتبی عظیمی
0
۲۵ فروردین ۱۴۰۲

حجت الاسلام غریب رضا عنوان کرد: دشمن از وحدت اسلامی واهمه دارد و در پی آن است تا تحقق پیدا نکند؛ چراکه خوب می‌داند شکل گیری این وحدت راه آزادسازی قدس خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حمید رضا غریب‌رضا مدیر مؤسسه گفتگوی دینی با حضور در برنامه تلویزیونی چشمه به مناسبت ماه رمضان از شبکه افق پخش می شود، به بیان سخنانی با موضوع مسجد الاقصی محور وحدت جهان اسلام پرداخت و خاطرنشان کرد: اشغال فلسطین اوج هیمنه غرب برای مدیریت این منطقه راهبردی بوده است؛ منطقه‌ای که از نظر جغرافیای سیاسی و به لحاظ دینی منطقه حائر اهمیتی است و جای پای انبیا الهی بوده است.

وی با اشاره به نحوه شکل‌گیری رژیم اشغالگر اسرائیل بیان داشت: در جنگ جهانی اول با فروپاشی امپراتوری عثمانی کشورهای منطقه بعد از این فروپاشی تقسیم بندی شدند و زیر سلطه غرب قرار گرفتند و میان انگلستان و فرانسه تقسیم کاری صورت گرفت لذا تصمیم به پایه گذاری رژیم اشغالگر اسرائیل در منطقه فلسطین گرفتند و مهاجرت‌های خودشان را آنجا سازماندهی کردند و سپس بیانیه صادر و اعلام موجودیت کردند.

حجت الاسلام غریب رضا در ادامه گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یک مهندسی تاریخی اتفاق افتاد و از نخستین سخنرانی امام خمینی(ره) در روز عاشورا که منجر به تبعید ایشان شد از بین بردن این غده سرطانی در دستور کار امام قرار داشت.

وی با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر اینکه تا ۲۵ سال دیگر اثری از رژیم صهیونیستی نخواهد بود، اظهار داشت: این سخن رهبری فقط در حد یک حرف نبوده بلکه برای این چشم انداز برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته است.

ویژه برنامه چشمه

مدیر مؤسسه گفتگوی دینی همچنین به شکل‌گیری تحولی تمدنی در منطقه اشاره و عنوان کرد: کشورهایی که درصدد مبارزه با مقاومت بودند، امروز برای ارتباط با ایران و بازگشایی سفارت‌هایشان در کشور صف کشیده‌اند و این تحول تمدنی عظیمی است که در منطقه درحال شکل‌گیری است.

وی همچنین تصریح کرد: اکنون ما در مرحله جدید تاریخی و تمدنی زیست می‌کنیم و طبق بیانات سید مقاومت دوران شکست‌های امت اسلامی پایان پذیرفته و زمان پیروزی امت اسلامی فرا رسیده است.

حجت الاسلام غریب رضا ادامه داد: سیر نزولی فشارها و تحقیرها و شکست‌های تمدنی برای امت اسلامی به نقطه‌ای رسید که امت اسلامی دیگر توان تحمل نداشت و این پیچ تاریخی شکل گرفت و در پی آن پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد.

وی در ادامه به تلاش دشمن برای از بین بردن وحدت بین مسلمانان اشاره و بیان کرد: قدس نقش ایجاد کننده وحدت بین مسلمانان را دارد به همین دلیل دشمن همه تلاش خود را به کار بسته تا با دست گذاشتن روی اختلافات مذهبی، وحدت مسلمانان را درهم شکند و نگذارد که ما در کنار ملت فلسطین باشیم و مهمترین راهبرد معاندین سوء استفاده از اختلافات طبیعی مذهبی و تبدیل آن‌ها به فتنه بوده است.

حجت الاسلام غریب رضا افزود: نقطه مقابل پروژه‌های تفرقه افکنی دشمن حرکتی است که رهبری برای مدیریت امت اسلامی با استفاده از وحدت اسلامی ایجاد کردند که نمونه بارز آن مدیریت مقاومت توسط حاج قاسم سلیمانی بوده است.

مدیر مؤسسه گفتگوی دینی با بیان اینکه مسئله قدس و مدیریت جبهه مقاومت، عینی‌ترین چهره و نمونه تحقق عملی وحدت اسلامی است، گفت: وحدت همان چیزی است که دشمن از آن واهمه دارد و در پی آن است تا تحقق پیدا نکند؛ چراکه دشمن خوب می‌داند شکل گیری این وحدت راه آزادسازی قدس خواهد بود.

false حجت الاسلام غریب رضا

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!