گزارش سومین روز از نشست توانمندسازی شهید آیت الله سلیمانی+فیلم

گزارش سومین روز از نشست توانمندسازی شهید آیت الله سلیمانی+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سومین روز از نشست هم اندیشی شهید آیت الله سلیمانی با هدف توانمندسازی شبکه راهیاری بنیاد هدایت با حضور راهیاران استانی و منطقه ای با ارائه برنامه های متنوع و گعده های تخصصی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، سومین روز از نشست هم اندیشی شهید آیت الله سلیمانی با هدف توانمندسازی شبکه راهیاری بنیاد هدایت با حضور راهیاران استانی و منطقه ای بنیاد با سخنرانی حجت الاسلام جعفری مسئول شبکه راهیاری بنیاد هدایت آغاز شد که به بیان عملکرد شبکه راهیاری پرداخت.

در ادامه حجت الاسلام رضا غلامی ضمن اشاره به روایت امام جواد(علیه السلام)؛ اَلمُؤمِنُ یَحتاجُ إلی ثَلاثِ خِصالٍ: تَوفیقٍ مِنَ اللهِ، وَ واعِظٍ مِن نَفسِهِ وَ قَبُولٍ مِمَّن یَنصَحُهُ، وظایف شبکه راهیاری را مورد بحث قرار داد و گفت: طبق این روایت انسان مؤمن اگر می خواهد کاری کند از خدا استمداد کند که توفیق دهد تا گام ماندگار بردارد و اگر در این مسیر توفیقی به دست آورد از خدا بداند.

قائم مقام بنیاد هدایت ادامه داد: فعالیت های ما  در عرصه تعالی امامت برای همدل کردن قلوب مردم برای حضور امام زمان توفیقی است که از خدا می خواهیم به ما عنایت کند و ما را در این راه مستمر کند؛ چراکه آماده سازی قلوب برای ظهور یک مانع جدی دارد و آن  شیطان است که تلاش می کند مانع از این همدلی و اجتماع قلوب شود.

وی با بیان اینکه شاید ما خیلی زحمت بکشیم ولی  ممکن است در راستای وظایف شبکه راهیاری نباشد و اولویت ها و ضرورت ها در جای خود ممکن است قرار نگیرد افزود: باید خود را موظف بدانیم تا تلاش ها و مجاهدت های ما راستای وظیفه راهیاری باشد و مراقبت کنیم فرصت ها را از دست ندهیم .

حجت الاسلام غلامی با اشاره به بخش سوم روایت امام جواد(ع) خاطر نشان کرد: اگر کسی  نکته ای داشت و یا نقد و انتقادی مطرح کرد و متذکر شد بپذیریم.

قائم مقام بنیاد هدایت در ادامه جلسه به وظایف و برنامه های راهیاران استانی و چگونگی تعامل با مدیران و مجموعه ها مختلف پرداخت و به سوالات راهیاران پاسخ گفت.

در ادامه برنامه های روز پایانی نشست توانمندسازی شهید آیت الله سلیمانی، حجت الاسلام امید محلاتی معاون راهبری بنیاد هدایت به نقش راهیاران در تعامل سازنده با سایر مجموعه ها تاکید کرد و گفت: راهیار باید بتواند مسئولین سازمان و مدیران شهرستان را متقاعد کند و در برنامه های تعالی شبکه امامت همراه سازد.

وی ادامه داد: ما به دنبال پیشبرد اهداف امامت و تعالی این شبکه هستیم و اگر نتوانیم با دیگر مجوعه ها تعامل داشته باشیم و ارتباط گفتمانی پیدا کنیم، نمی توانیم در اهداف و برنامه های خود و حمایت از امامان موفق باشیم.

گفتنی است در ادامه برنامه های نشست، راهیاران منطقه ای و استانی بنیاد هدایت در گعده های تخصصی شرکت کردند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!