راهیار بنیاد هدایت در استان یزد؛

۷۲ پایگاه فرهنگی و اجتماعی تا پایان سال با محوریت امام محله در یزد تشکیل می‌شود

۷۲ پایگاه فرهنگی و اجتماعی تا پایان سال با محوریت امام محله در یزد تشکیل می‌شود
مجتبی عظیمی
0
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام کارگر: امام محله در پایگاه‌های فرهنگی  اجتماعی به عنوان فرماندار فرهنگی در محله محسوب می‌شود که مشکلات و آسیب‌ها را در محلات شناسایی و احصا می‌کند و با تعامل و ارتباط گیری با دستگاه‌های اجرایی در پی رفع و حل قطعی آن‌ها برمی‌آید.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام حسین کارگر راهیار بنیاد هدایت در استان یزد گفت: فعالیت مساجد نباید فقط برای اقامه نماز باشد بلکه باید فعالانه در بخش‌های مختلف مأموریت دینی و انقلابی خود را در حل و فصل امور انجام دهد و باید به یک پایگاه اجتماعی محله‌ای در تمام ابعاد تبدیل شوند.

او گفت: حضور امام جماعتی به روز، مردمی، فعال، اخلاق مدار، متعهد، توانمند و … نیاز امروز مساجد جهت رسیدن این پایگاه‌های انقلاب به کارکرد واقعی خود و رسیدن به یک حکمرانی الهی و ولایی است.

راهیار شبکه تعالی امامت استان یزد عنوان کرد: امام محله در پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به عنوان فرماندار فرهنگی در محله محسوب می‌شود که مشکلات و آسیب‌ها را در محلات شناسایی و احصا می‌کند و با تعامل و ارتباط گیری با دستگاه‌های اجرایی در پی رفع و حل قطعی آن‌ها برمی‌آید.

کارگر اضافه کرد: شهرستان یزد به ۷۲ پهنه تقسیم‌بندی شده است و مقرر شده تا پایان سال ۷۲ پایگاه فرهنگی و اجتماعی در هر کدام از این نقاط با محوریت یک امام محله قوی، توانمند و دغدغه‌مند تشکیل شود تا آسیب‌ها و مشکلات احصا و خدمت رسانی و تسهیل گری در مشکلات محل به خوبی انجام گیرد.

کارگر در پایان گفت: طرح تشکیل پایگاه‌های اجتماعی فرهنگی در سراسر استان دنبال می‌شود و علاوه بر شهرستان یزد، شهرستان اردکان و میبد نیز در این زمینه پیشرو هستند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!