بازگشت به زادگاه، نقطه عطفی در فعالیت‌های این امام محله‌ بود؛

مشاور امین و سنگ صبور فقرا

مشاور امین و سنگ صبور فقرا
مجتبی عظیمی
0
۰۳ خرداد ۱۴۰۲

امام روستای حاجی آباد گناباد سال‌هاست که در روستاهای مختلف به تبلیغ دین مشغول است و برای گره گشایی از مردم قدم بر می‌دارد؛ حال به زادگاه خود بازگشته تا به اهالی روستای خود خدمت کند. برای آنها کلاس‌های مشاوره برگزار می‌کند و پای درد و دل نیازمندان می‌نشیند و برای حل مشکلات‌شان تلاش می‌کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علی شاهمردی امام روستای حاجی آباد در شهرستان گناباد خراسان رضوی است.

کمتر از یک سال است در این روستاست و پیش از آن ۴ سال در روستای کاخک گناباد و ۲ سال در روستای باغ آسیا مستقر بوده و در این سال ها برای اشاعه فرهنگ ناب اسلام و خدمت رسانی به مردم این روستاها تلاش کرده است.

در باغ آسیا که بود با کمک دهیاری اقدام به تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین ۵۰ خانوار نیازمند این روستا می کرد که این کمک ها حداقل هر ۶ ماه یک بار سفره های فقرا را رنگین می کرد.
حجت الاسلام شاهمردی در زمینه کمک های درمانی و سایر نیازمندی‌ها نیز یاری گر مردم بوده و تلاش کرده است تا حد امکان به نیازهای آن ها رسیدگی کند.

او از زمانی که به حاجی آباد، زادگاهش، آمده برنامه های حمایت از محرومین و ایتام را پیش می برد و به خانه های نیازمندان سر می زند و از آنها دلجویی می کند.

تشکیل کلاس های آموزشی و تربیتی برای پسران و دختران در سنین مختلف و حضور در مدارس نیز از برنامه های این امام محله است. ظهرها نیز در مدرسه روستا برای دانش آموزان نماز جماعت برگزار می کند.

او با همکاری پایگاه حکیمه خواهران کلاس های مشاوره برگزار می کند که این برنامه ها که به صورت ماهانه برگزار می شود، با دعوت از اساتید شهرستان نیز همراه است و نزدیک به ۱۰۰ نفر ازخواهران در این برنامه ها شرکت می کنند.

حجت الاسلام شاهمردی در راستای ترویج سنت حسنه ازدواج، جوانان را تشویق به این امر خیر می کند و با برنامه های مشاوره تلاش دارد تا مانع از طلاق و فروپاشی خانواده ها شود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!