در دیدار مدیر عامل بنیاد هدایت با امام جمعه اهواز مطرح شد؛

با تقویت و حمایت از مساجد هیچ دغدغه‌ اجتماعی نخواهیم داشت/ سه مأموریت و هدف اساسی بنیاد هدایت

با تقویت و حمایت از مساجد هیچ دغدغه‌ اجتماعی نخواهیم داشت/ سه مأموریت و هدف اساسی بنیاد هدایت
مجتبی عظیمی
0
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اگر مساجد به معنای واقعی کلمه تقویت شوند و به وظایف خود بپردازند، هیچ دغدغه‌ای در هیچ عرصه‌ای نخواهیم داشت.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت و هیئت همراه  با حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دیدار کردند.

در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار داشت: کار فرهنگی مثل کارهای سخت افزاری نیست و بایستی در این خصوص برنامه‌ریزی جامعی صورت گیرد.

امام جمعه اهواز با تأکید براینکه در زمینه مساجد کارهای قابل توجهی شروع شده و اتفاق‌های مبارکی رقم خواهد خورد، ادامه داد: در مساجد با محوریت مردم و داشتن نقش محوری آنها، شاهد اثرگذاری بسیار بالایی خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خاطرنشان کرد: اگر مساجد به معنای واقعی کلمه تقویت شوند و به وظایف خود بپردازند، هیچ دغدغه‌ای در هیچ عرصه‌ای نخواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با اشاره به اهمیت توجه به مسئله خانه عالم، بیان کرد: طلاب فعال در روستاها باید به معنای واقعی کلمه امام محله باشد و در کنار امام جماعت بودن، ضروری است تا کار فرهنگی نیز مورد توجه او باشد.

تعریف ۲۵۶ کارکرد برای طلاب / سه مأموریت و هدف اساسی بنیاد هدایت

حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت نیز با اشاره به اینکه ۲۵۶ کارکرد برای طلاب تعریف شده که یکی از آنها اقامه نماز در مساجد است، اظهار کرد: با گفتمان سازی، هویت برای طلاب شکل می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به جدال تمدن نوین اسلامی و تمدن غربی، خاطرنشان کرد: مسجد لبه همان جدال تمدنی است و لذا برای مدل جایگزین در برابر غرب باید به جایگاه مسجد توجه کرد.

حجت الاسلام میرمحمدیان بیان کرد: دین مبین اسلام‌ کاری کرد که مساجد محل تلاقی دنیا و آخرت، محل رفع نیازهای دینی همچون اقامه نماز و حل مشکلات دنیوی شد.

مدیرعامل بنیاد هدایت گفت: سه مأموریت و هدف اساسی بنیاد هدایت، “تولید دانش و حرف جدید میدانی”، “گفتمان سازی و تولید ادبیات” و توانمندسازی امامان جماعت” است.

گفتنی است مدیر عامل بنیاد هدایت در جریان این سفر دیداری نیز با آیت الله جزایری داشت. وی همچنین با مدیران ادارات و کارشناسان فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان نیز دیدار کرد و نشستی نیز با امامان محله شرق اهواز داشت و در چندین مسجد نیز حضور یافت و با امامان این مساجد دیدار و گفتگو داشت.
در این سفر از زحمات حجت الاسلام فدیعمی راهیار سابق بنیاد هدایت در استان خوزستان نیز تقدیر شد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری حوزه

خبرگزاری مهر

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری بسیج

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!