استان مرکزی؛ نخستین گام در طرح ملی مسجد به مسجد

استان مرکزی؛ نخستین گام در طرح ملی مسجد به مسجد
مجتبی عظیمی
0
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

همسنگران بنیاد هدایت در قالب ۱۲ گروه در شهرستان‌های مختلف استان مرکزی حضور پیدا کردند و میهمان بیش از ۵۰ مسجد شاخص و فعال استان بودند. ارائه گفتمان امامت، معرفی مهرواره محله همدل و تلاش برای شبکه سازی امامان محلات از اهداف این طرح ملی به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، نخستین دور از عملیات ملی «مسجد به مسجد» با سفر همسنگران محترم بنیاد هدایت به استان مرکزی و به میزبانی ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های مختف این استان، آغاز شد.

همسنگران بنیاد هدایت در قالب گروه های ۴ یا ۵ نفره در ۱۲ شهرستان این استان حضور پیدا کردند؛ در کنار دیدار با امام جمعه و برخی از مسئولان شهرستان‌ها، در بیش از ۵۰ مسجد شاخص حضور پیدا کردند و در جلسات مفصلی با امامان محله و حلقه های میانی آنها از جمله هیئت امنا، مسئولان و اعضای کانون‌های فرهنگی، مسئولان و اعضای پایگاه بسیج و… که در این مساجد فعالیت داستند، دیدار و گفت‌وگو کردند.

تببین گفتمان امامت و معرفی و دعوت به شرکت در مهرواره محله همدل و شناسایی ظرفیت ها مختلف مساجد با تأکید بر شکل گیری شبکه هدایت و هم افزایی امامان محله از جمله اهداف و برنامه‎هایی بود که در این سفر دنبال شد.

گفتنی است، این عملیات پس از بازخورد گیری، آسیب شناسی و جمع بندی های لازم که توسط همسنگران بنیاد هدایت صورت گرفت، قرار است در استان های مختلف کشور ادامه پیدا کرده و تا پایان بهمن ماه به همین شکل، سرکشی به بیش از ۶ هزار مسجد صورت بگیرد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!