با پیگیری امام محله شهرک آزادگان اراک صورت گرفت؛

جمع آوری کمک دو میلیاردی برای نیازمندان در یک سال

جمع آوری کمک دو میلیاردی برای نیازمندان در یک سال
حسین فلاح مراد
0
۰۵ تیر ۱۴۰۲

یکی از برترین تعالیم دین مبین اسلام، احسان و نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان است حجت‌الاسلام اوحدی امام یکی از محلات شهر اراک است که با ایجاد مرکز خیریه توانسته خدمات بسیار ارزنده‌ای را به انجام رساند که یکی از اقدامات کمک نزدیک به سه میلیاردی او در یک سال گذشته است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام مصطفی اوحدی امام محله مسجد امام حسین علیه السلام شهرک آزادگان شهر اراک است.
این مسجد ۲۵ سال قدمت دارد و در آن با حضور حدود ۷۰ نفر از جوانان محله فعالیت‌های خوبی به انجام می‌رسد‌ که می‌توان به اقامه سه وعده نماز و برگزاری مراسم دعا و برنامه‌های مختلف در مناسبات سال و ایام هفته اشاره کرد که استقبال خوبی نیز از آن می‌شود.
این جوانان با حضور متناوب در مسجد شور و شوق خوبی به این مکان بخشیده اند که این عاملی برای ارتباط هرچه بیشتر آنها با امام و مسجد نیز شده است.

حجت‌الاسلام اوحدی با تأسیس مرکز خیریه مسجد توانسته کمک‌های خوبی را به اهالی برساند. مرکز خیریه ای که با تحت پوشش قرار دادن حدود ۸۵ خانوار و توزیع ماهیانه بسته های معیشتی به ارزش ۸۰۰ هزار تومان به طور ثابت و ویژه از این خانواده‌ها دستگیری کرده است. در یک سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از طریق کمک های مردمی، خیرین و واقفین جمع آوری کرده و به دست نیازمندان رسانیده است.
علاوه بر این‌ها امام محله مسجد امام حسین علیه السلام شهرک آزادگان اراک، دغدغه مسائل اجتماعی محله خود را نیز دارد و با دعوت از کارشناسان و مشاوران کارگاه‌های ویژه ای برای جوانان و افراد علاقه‌مند راه اندازی کرده که مورد استقبال اهالی قرار گرفته است.

پایگاه امام سجاد علیه السلام برادران و پایگاه ریحانه النبی سلام الله علیها خواهران دو پایگاه بسیج این محله و مسجد است که پایگاه خواهران مسجد به عنوان پایگاه نمونه استانی معرفی شده است.
علاوه بر فعالیت پایگاه بسیج مسجد، پایگاه قرآنی نیز در کنار آن برنامه‌های ویژه‌ای دارد که با استقبال اهالی روبه‌رو است. هر یکشنبه با دعوت از قاریان ممتاز کشوری و استانی محفل قرآنی خوبی را تدارک می‌بینند و در کنار آن با بیان نکات قرآنی، معارف قرآنی را به گوش اهالی می‌رسانند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!