محله اربعینی در شهرستان کوهدشت؛

ارائه خدمات اسکان و پذیرایی برای بیش از ۵۰۰ نفر در موکب بلوران

ارائه خدمات اسکان و پذیرایی برای بیش از ۵۰۰ نفر در موکب بلوران
مجتبی عظیمی
0
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

روستای بلوران در مسیر زیارت راهیان نور و زائرین عتبات عالیات واقع شده است؛ هرچند اهل روستا در طول سال نیز خود را خدمتگذار زائرین می‌دانند اما با نزدیک شدن به زیارت اربعین موکب روستا نیز بسان دیگر مواکب اربعینی خدمت رسان زائرین می‌شود و مردم روستا به قدر وسع خود به زائرین خدمت می‌کنند؛ امسال نیز اهل روستا برای اسکان و پذیرایی روزانه بیش از ۵۰۰ نفر تدارک دیده اند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام اللهیار اکبریان پیردوستی امام محله مسجد امام علی(ع) در دهستان بلوران در شهرستان کوهدشت در استان لرستان است.

این روستا در کنار جاده واقع شده و به همین دلیل پذیرای زائرین امام حسین(ع) در مسیر کربلاست و اهل روستا تا حد توان به زائرینی که در طول سال از این مسیر عبور می کنند خدماتی را ارائه می‌دهند.

هر چند اهل روستا همیشه میزبان زائرین و حتی کاروان های راهیان نور در این روستا هستند؛ ولی چند سالی است در ایام اربعین موکب روستا فعالیت می کند؛ مردم پای کار هستند؛ یکی نان می پزد و دیگری یخ می آورد و هر کس هر آنچه در توان دارد برای رونق موکب روستا با خود می آورد.

سال گذشته خادمین موکب علاوه بر خدمات آب و چای و پذیرایی صبحانه در برخی وعده های غذایی نیز تا ۵۰۰ پرس غذا بین زائرین آماده و توزیع می کردند و در شبستان مسجد نیز خدمات اسکان فراهم بود.

به گفته حجت الاسلام اکبریان امسال تجهیزات بیشتری برای موکب خریداری شده و آشپزخانه و سرویس های بهداشتی درست شده و آب سرد کن هم خریداری شده است تا اهل روستا بتوانند با شرایط بهتر به زائرین خدمت رسانی کنند.

امسال نیز خدمات اسکان برقرار است و علاوه بر شبستان، در کنار مسجد نیز برای استراحت خواهران فضایی تدارک دیده شده و تا حد امکان غذای گرم هم آماده و توزیع خواهد شد؛ تمام نذورات مردم یکجا جمع می شود تا خدمت رسانی متمرکز تر صورت بگیرد.

حجت الاسلام اکبریان می گوید: سال گذشته در موکب اربعین فقط صبحانه را به صورت ثابت و مستمر داشتیم و چند وعده دیگر هم غذا دادیم ولی امسال تلاش می کنیم برای وعده های بیشتری تدارک ببینیم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!