مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد:

یزدی‌ها بیش از ۱۵۰ موکب در عراق و هزار و ۵۰۰ موکب در سراسر استان برپا می‌کنند 

یزدی‌ها بیش از ۱۵۰ موکب در عراق و هزار و ۵۰۰ موکب در سراسر استان برپا می‌کنند 
مجتبی عظیمی
0
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام نجیمی گفت: اربعین فرصتی است که می‌توان در پایان دو ماه عزاداری بیش از قبل و پرشورتر در خدمت عاشقان اباعبدالله(ع) قرار گرفت. استان یزد بیش از ۱۵۰ موکب با هدف پذیرایی و خدمت رسانی به عزاداران در این جریان نقش دارد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد در گفت‌وگویی به تشریح اقدامات و برنامه‌های انجام شده در ایام اربعینی اشاره کرد و اظهار داشت: به حمد الهی چند سالی است جریان اربعین در کشور به جریانی پویا و زنده تبدیل شده و در استان یزد نیز از یک ماه قبل از اربعین حسینی موکب دارانی که در ایران و عراق به زائرین خدمتگزاری خواهند کرد خود را مهیا می‌کنند.

وی در ادامه افزود: در بین موکب داران افراد دغدغه مند دیده می‌شود که جریان کیفی سازی موکب ها و بخش فرهنگی را برعهده دارند که سعی دارند در این موج اربعین خدمت کنند.

حجت‌الاسلام نجیمی به برگزاری مراسم پیاده روی مختص جاماندگان در سطح استان یزد اشاره و تصریح کرد: از سال‌ها قبل سنت بر این بوده که هیئات از صبح به مسجد جامع می‌آمدند و به نوبت از صبح تا ظهر عزاداری می‌کنند و در کنار این چند سالی است که از چند نقطه استان مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین برگزار می‌شود و هیئات و اهالی با برپایی مواکب از عزاداران پذیرایی می‌کنند که هر ساله با استقبال مردم روبه رو شده و با شکوه تر و منظم تر از سال قبل برگزار می‌شود.

مدیر تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اهمیت برگزاری مراسمات اربعین مطرح کرد: جلساتی با فعالان اربعین اعم از مدیران و دست اندرکاران مواکب، روحانیون و افرادی که دغدغه اربعین دارند برگزار شده است و در این جلسات شبکه سازی صورت گرفته است و ضمن هماهنگی های انجام شده با ارگان‌های مختلف برنامه ریزی های لازم برای حمایت و پشتیبانی صورت گرفته است و سازماندهی، حمایت و آموزش ارگان‌ها نیز به عمل آمده است.

حجت‌الاسلام نجیمی با بیان اهمیت اربعین و عزاداری این ایام گفت: اربعین را نقطه ای قرار دادیم تا آخرین روزهای دو ماه عزاداری پرشورتر برگزار شود.

وی در ادامه یادآور شد: عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام در استان یزد بیش از ۱۵۰ موکب با هدف پذیرایی از زائران حضرت به کشور عراق اعزام می‌کنند که از این تعداد بعضی به صورت تمام وقت در خدمت زوار هستند و خدمات گوناگون اعم از پذیرایی، اسکان، امدادی، فرهنگی و… دارند و بعضی هم فقط با پذیرایی در خدمت هستند.

حجت‌الاسلام نجیمی خاطرنشان کرد: بیش از سی کاروان پیاده روی نیز در سطح استان با عنوان جاماندگان اربعینی در روز اربعین به عشق امام حسین علیه السلام عازم مساجد، گلزار شهدا و امام زادگان می‌شوند و قریب به ۱۵۰۰ موکب در سرتاسر استان از این کاروان‌ها پذیرایی می‌کنند.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!