محله اربعینی شهرستان های تهران؛

امسال شهرستان‌های تهران ۳۰ موکب در عراق برپا کردند

امسال شهرستان‌های تهران ۳۰ موکب در عراق برپا کردند
مجتبی عظیمی
0
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام باقربیگ گفت: امید است با مدد الهی حال و هوای اربعینی در جای جای کشور حاکم شود تا زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی محقق شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام منصور باقربیگ مدیر کل تبلیغات اسلامی شهرستان‌های تهران اظهار داشت: همزمان با ایام اربعین حسینی از ۱۳ شهرستان استان تهران قریب به سی موکب به کشور عراق اعزام شد و به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام خدمت رسانی کردند.

وی در ادامه به اعزام زائر اولی‌ها به عتبات عالیات اشاره و مطرح کرد: در شهرستان‌ها با همکاری شهرداری، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سپاه، خیرین و… افرادی را که تمکن مالی نداشتند را شناسایی کرده و به زیارت عتبات عالیات اعزام کردیم.

حجت‌الاسلام باقربیگ عنوان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته از کل استان تهران هزار اتوبوس از زائران امام حسین علیه السلام به عتبات عالیات اعزام شدند که این کار با کمک تبلیغات اسلامی و همراهی مبلغین همراه بود و هزار روحانی ما را در این کار همراهی کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی شهرستان‌های تهران به برنامه‌های جاماندگان از زیارت اربعین اشاره و مطرح کرد: به برکت وجود حرم حضرت سیدالکریم در ایام اربعین در شهر تهران حال و هوای اربعینی حاکم بود و به طور ویژه و طبق برنامه هر ساله برنامه جاماندگان برگزار شد و افرادی که توفیق زیارت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را نداشتند با راهپیمایی از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت سیدالکریم خود را به سیل جوشان زائران اربعین رسانند؛ در این مسیر موکب‌های فراوانی آماده پذیرایی از عزاداران حسینی شدند.

حجت‌الاسلام باقربیگ در پایان بیان کرد: امید است همواره با مدد الهی حال و هوای اربعینی در جای جای کشور حاکم شود تا زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی محقق شود. در زیارت اربعین کمیت و کیفیت مهم است به طوری‌که انتظار می‌رود هر ساله به تعداد زائران اربعین افزوده شود.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!