محله اربعینی در قم؛

اسکان و پذیرایی از زائران اربعین در ۱۰۰ مسجد و حسینیه استان قم

اسکان و پذیرایی از زائران اربعین در ۱۰۰ مسجد و حسینیه استان قم
مجتبی عظیمی
0
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

حجت الاسلام شعبان‌زاده میزبانی از زائرین اربعینی امام حسین(ع) که از مسیر قم عبور می کنند را مهم‌ترین مأموریت دانست و گفت: برای پذیرایی از زائرین ۱۰۰ مسجد و حسینیه در قم میزبانی از زائرین را بر عهده داشتند و در کنار برنامه‌های اسکان و تغذیه، برنامه‌های فرهنگی و پشتیبانی تبلیغی از موکب‌ها را نیز داشتیم.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام شعبان زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در گفت و گویی به برنامه‌های اربعینی این استان اشاره و عنوان کرد: مهم‌ترین مأموریت ما در استان قم با توجه به اینکه در مسیر عبور زائرین است، اسکان زائرین بود.

وی افزود: برنامه اسکان زائرین در ۱۰۰ مسجد و حسینیه استان تدارک دیده شد تا از میهمانان اربعینی حضرت سیدالشهدا (ع) در این مساجد و مواکب پذیرایی شود.

مدیرکل تبلیغات استان قم پشتیبانی تبلیغی از مناطق اسکان و حضور زائران را یکی دیگر از برنامه‌های این استان معرفی کرد و گفت: در ایام اربعین روحانیون و امامان جماعات در مواکب حضور پیدا می‌کردند و برنامه نماز جماعت و مراسمات عزاداری ویژه زائرین را برگزار می‌کردند.

وی با بیان اینکه استان قم بیشترین تعداد موکب در کشور را داشت تصریح کرد: سال گذشته از ۲ هزار موکب ایرانی مستقر در عراق بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ موکب از استان قم بودند که امسال نیز این موکب‌ها به زائرین حضرت سیدالشهداء (ع) خدمت رسانی کردند.

حجت الاسلام شعبان زاده برنامه ریزی و برگزاری برنامه جاماندگان را یکی دیگر از ویژه برنامه‌های استان عنوان کرد و افزود: سال گذشته ۳۰ موکب پذیرایی در هر ۵۰۰ متر خدمت رسانی می‌کردند. امسال قریب به ۴۰۰ هزار نفر از جاماندگان را در مراسم پیاده روی حرم به حرم داشتیم که به تناسب آن موکب‌ها از جاماندگان و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر پذیرایی کردند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری مهر

عکس خبر آرشیوی است

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!