مدیر کل تبلیغات استان البرز خبر داد؛

۹۰ موکب در مرزها و کشور عراق به همت اهالی استان البرز خدمت‌رسانی کرد/ برگزاری برنامه جاماندگان در ۲۰ نقطه استان

۹۰ موکب در مرزها و کشور عراق به همت اهالی استان البرز خدمت‌رسانی کرد/ برگزاری برنامه جاماندگان در ۲۰ نقطه استان
مجتبی عظیمی
0
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

حجت الاسلام ولایی بر حق، با اشاره به اثرگذاری تمدنی حرکت بزرگ اربعین در سراسر جهان گفت: امسال در این استان با برنامه‌های مختلف حال و هوای استان را اربعینی شد؛ از اعزام ۹۰ موکب به مرزها و کشور عراق تا برنامه روایتگران اربعین و چاوشی خوانی بدرقه کنندگان زوّار؛ همچنین ویژه برنامه جاماندگان که در ۲۰ نقطه استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مهدی ولایی برحق مدیر کل تبلیغات استان البرز با اشاره به ظرفیت های عظیم اربعین گفت: اربعین همانطور که در سراسر دنیا تأثیر گذار بوده، در کشور ما و استان‌ها و شهرهای ما از جمله استان البرز نیز تأثیر تمدنی خود را گذاشته است.

وی افزود: در این حرکت بزرگ روز به روز شور اربعینی و حضور پر رنگ مردم در مراسمات مذهبی دیدنی‌تر شده و زوار حضرت سیدالشهدا(ع) از نقاط مختلف به سمت کربلا می روند.

حجت الاسلام مهدی ولایی برحق ادامه داد: حدود ۹۰ موکب استان البرز در کشور عراق و همچنین در مرزهای کشور به پذیرایی از زائران پرداختند.

وی برگزاری «روایتگران اربعین» را از ویژه برنامه های امسال در این استان عنوان کرد و افزود: امسال موکب های محله ای برای پذیرایی زائران و عزاداران سیدالشهدا(ع) مهیا شدند؛ برنامه‌های چاوشی خوانی بدرقه کنندگان زائران اربعین را داشتیم و در ویژه برنامه ای که روز اربعین در مرکز استان برگزار شد، خیل مشتاقان اباعبدالله(ع) به سمت امامزاده محمد کرج قدم برداشتند.

مدیر کل تبلیغات البرز ادامه داد: مراسم جاماندگان اربعین در شهرهای استان نیز در مسیرهای مشخص شده به سمت امامزاده ها حرکت کردند؛ بیش از ۴۰۰ موکب محلی به زائرین جامانده در حدود ۲۰ نقطه استان خدمت رسانی داشتند و ایستگاه های صلواتی و موکب ها از عزاداران پذیرایی کردند.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!