محله اربعینی در اصفهان؛

اجرای ۱۹۰۶ عنوان برنامه «محله اربعینی»

اجرای ۱۹۰۶ عنوان برنامه «محله اربعینی»
مجتبی عظیمی
0
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: یک هزار و ۹۰۶ محله در استان اصفهان در روز اربعین طرح «محله اربعینی» را اجرا می‌کنند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام مهدی فوقی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های اربعینی این استان بیان کرد: در استان اصفهان نگاه متفاوتی به امر اربعین حاکم است و نگاه همان نگاه دفاع مقدسی است و همانگونه که این استان شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است در ایام اربعین نیز خوش می‌درخشد.
حجت‌الاسلام فوقی به موضوع جاماندگان اربعین اشاره و عنوان کرد: وقتی موضوع جاماندگان در استان مطرح می‌شود یک فضای اربعینی و حسینی را اهالی به وجود می‌آورند و چند سالی است پیاده روی چند هزار نفره را از مسیری تا گلستان شهدا پیاده‌روی می‌کنند که هیئات و اهالی با برپایی موکب‌های متنوع از عزاداران پذیرایی می‌کنند و طریق الحسین دیگری را در مسیر رقم می‌زنند.

راه‌اندازی ۶۴ موکب در ورودی و خروجی شهرهای استان

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۴ موکب در ورودی و خروجی شهرهای استان اصفهان در حال ارائه خدمات به زائرانی عبوری از استان اصفهان هستند، ابراز داشت: این خدمت رسانی تا پایان راهپیمایی عظیم اربعین ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به برپایی موکب‌های شهری در استان اصفهان برای میزبانی از راهپیمایان جاماندگان اربعین نیز تصریح کرد: در استان اصفهان برای این امر ۴۵۲ موکب راه‌اندازی شده است.

اجرای ۲۶ ویژه برنامه جاماندگان اربعین در اصفهان

وی با اشاره به برگزاری ۲۶ ویژه برنامه راهپیمایی اربعین در مراکز شهرستان‌های استان اصفهان ابراز داشت: باید توجه داشت که در دیگر شهرها نیز این راهپیمایی در حد توان شهروندان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام فوقی با بیان اینکه در سال جاری ۹۵ مبلغ از استان اصفهان برای تبلیغ به کشور عراق اعزام شده‌اند، ادامه داد: همچنین ۴۲ مبلغ نیز از اصفهان به شهرهای مرزی با کشور عراق اعزام شده‌اند.

اعزام ۸۵ مبلغ به موکب‌های شهری در استان اصفهان

وی تصریح کرد: برای موکب‌های شهری در استان اصفهان در مراسم فردا ۸۵ مبلغ برای ارائه خدمات مورد نیاز زائران در مواکب حضور خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح «محله اربعینی» در استان اصفهان نیز گفت: یک هزار و ۹۰۶ محله در استان اصفهان در روز اربعین این طرح را اجرا می‌کنند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!